“Ana” Dolu Adlı oyun büyük beğeni topladı

kesanpostasi
Okuma Sayısı:1349

Derya DÜŞÜNCE-Keşan Postası

Eğitim İş Keşan Temsilciliği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Keşan Şubesi tarafından Çığa Sanat Tiyatrosu tarafından  “Ana”dolu Tiyatro gösterisi 12 Şubat 2020 Çarşamba günü sergilendi.

Oyunu Keşan Belediye Başkan Vekili Yakup Balcı, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Eğitim-İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, Cumhuriyet Kadınları Derneği Keşan Şubesi Başkanı Nilüfer Erk Oğuz ile 250’e yakın tiyatrosever izledi.

“ANA”DOLU tiyatro oyunu ile Keşan Halkının karşısına çıkan Mehmet Tokat  ve Nazlı Çığa gösterdikleri performanslarından dolayı Keşan halkı tarafından tam not alıp dakikalarca ayakta alkışlandı.

Oyunda Milli Mücadeledeki kadın kahramanlarınızdan Kara Fatma’nın vatanın kurtuluşundaki rolü , karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmesi canını hiçe sayıp vatanı için yaptıkları eşini çocuklarını kaybetmesi anlatılırken ve günümüzde bu kahraman kadınların torunlarına yapılan şiddete ve cinayetlerin nedenlerini sosyolojik ve psikolojik şekilde gözler önüne serildi.

Oyunun ardından Oğuz ve Yazla sahneye gelerek oyuncuları tebrik edip çiçek sunarak sunarak seyirciyi birlikte selamladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

AK Parti Edirne Milletvekili Aksal ve İl Başkanı İba'dan köylere ziyaret

EDİRNE (AA) – AK Parti Edirne Milletvekili Fatma […]