Güncel Manşet

Ana Kolektörle ilgili kazı çalışmaları başladı.

Ana Kolektörle ilgili kazı çalışmaları başladı.

 

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, dün yaptığı açıklamada; biyolojik arıtma sisteminde kullanılacak ana kolektör hattıyla ilgili yapılan kazı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Geçen hafta kazı çalışmalarına başladık”

Kazı çalışmalarının şehrin 3 farklı bölgesinde gerçekleştirildiğini ve geçen hafta itibarıyla ana kolektör kazı çalışmalarına başladıklarını belirten Özcan, “Enez Kavşağı, Keşan KKSS (Küçük Sanayi Sitesi)  Kavşağı ve Çamlıkent olmak üzere, toplam 3 adet kolektör için belirlenen noktamız var. Bildiğiniz gibi 2006 yılında başlayıp, 2008 yılı ağustos ayına kadar Keşan şehir içi kanal şebeke çalışmalarını bitirdik. Ama bu projenin devamı vardı. Devamında atık su arıtma tesislerini tamamlamak gerekiyordu. Bu bağlamda da geçen yıl mayıs ayında meclisten aldığımız bir kararla, Keşan Atık Su Arıtma Tesisleri’nin Ergene’yi Kurtarma Operasyonu doğrultusunda DSİ’nin yetkilendirilmesi sonucu,  Edirne DSİ XI. Bölge Müdürlüğü ile Keşan Atık Su Arıtma Tesisleri’nin yapım işi sözleşmesini imzaladık. Son olarak da sizin huzurunuzda ihalesini ve yer teslimini yaparak, müteahhide devrettik. Sadece temel atma törenini yapmadık.” dedi.

“Keşan’ın kanalizasyon suları arıtıldıktan

sonra ortama temiz su olarak verilecek”

Mehmet Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalışmalarımız, Keşan’ın en temel problemlerini çözmeye yönelik büyük projelerdir. Bu sayede Keşan’ın kanalizasyon suları arıtıldıktan sonra ortama temiz su olarak verilecek. Keşan’ın bütün pislikleri, bundan sonra Mehmet Gemici Cennet Bahçesi civarı ile Cevizlik Deresi’ne dökülmeyecek. Burada daha önce içerisinde balıklar nasıl yaşamışsa, kısa süre sonra kendi kendini temizleyerek, yeniden eski haline gelecektir. Böylece Trakya’da ilk defa böylesine büyük bir yerleşim alanı, güzel bir tesise kavuşacak.”

“İnşaat çalışmasında gerekli önlemler alınmış”

Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddesi’nin, Keşan Cezaevi’nden Bağkur mevkiine gidiş yönünde yapılan

inşaat çalışmasıyla ilgi de bilgilendirmede bulunan Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Yapılan incelemelerde inşaat çalışmalarında herhangi bir sorun yok. Çalışmalarla ilgili gerekli önlemler alındı. Ve inşaat çalışmaları devam ediyor. Yağmur olduğunda tedbir amaçlı yol kapatılabilir ya da risk teşkil etmesi durumunda çalışma durdurulabilir. Ama şu an için her hangi bir olumsuz durum söz konusu değil.”

Gündem Saros Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL