Güncel

ANKARA’DAKİ BOMBALI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

ANKARA’DAKİ BOMBALI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Eğitim-İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara’da gerçekleşen hain terör saldırısı ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

-egitim-is-kesan-temsilcilik-baskani-erol-yazla-en-buyuk-kaos-okullardaki-koltuk-kapmaca-yarisi

 

10 Ekim’de Ankara’da düzenlenen “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” mitingi alanında gerçekleştirilen ve çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Terör, farklı inanç ve kültürlere sahip yurttaşlarımızın, ülkemizde kardeşçe ve barış içerisinde yaşam bulduğu ulusal birliğimize ve bütünlüğümüze yeniden kasteder hale gelmiştir. İçinden geçtiğimiz bu kritik süreçte öfke ile değil akılcı davranmak, ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyen güçlere meydan vermemek zorundayız.

Terör nereden gelirse gelsin bir insanlık suçudur.

Akan kan ve şiddet olaylarının, seçim öncesine denk gelmesi asla bir tesadüf olarak kabul edilemez. Kumpas ve kaos siyasetinin ülkemizi sürüklediği yeri artık herkes görmektedir.

1 Kasım seçimleri öncesi gerçekleştirilen bu saldırı; 7 Haziran seçimlerinden hemen önce Diyarbakır’da ve 20 Temmuz’da Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıları akıllara getirmiştir. Bir kez daha ülkede şiddet ve kaos ortamı yaratılmaya çalışılmaktadır. Tüm tarafların, yaratılmak istenen kaos ortamına karşı sağduyulu davranması gerekmektedir. Yaşananlar ülkemizde demokrasiye ve hukuka olan ihtiyacı bir kez daha ortaya koymuştur. Unutulmamalıdır ki, terörden ve kaostan beslenenler elbet bir gün hesap verecektir.

Ülkemizde yaşanan terör olaylarını protesto etmek, kınamak ve iktidarının sorumluluğunu kamuoyuna anlatmak için Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş’in aldığı karar gereğince 12 Ekim 2015 Pazartesi  1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdik.

Eğitim-İş olarak  saldırının faillerinin bir an önce ortaya çıkarılmasını; barış içinde, huzurlu, güvenli bir seçim ortamının tesis edilmesini talep ediyoruz. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL