Köşe Yazısı

Anneler günü

Bugün çok ama çok özel bir gün ANNELER GÜNÜ tüm annelerin ve anne adaylarının bu özel günü kutlu olsun. Ahirete göçen tüm anneleri de rahmetle anıyorum. Aslında bugün kutlanmalı mı,..

Anneler günü


Bugün çok ama çok özel bir gün ANNELER GÜNÜ tüm annelerin ve anne adaylarının bu özel günü kutlu olsun. Ahirete göçen tüm anneleri de rahmetle anıyorum.

Aslında bugün kutlanmalı mı, kutlanmamalı mı çok emin değilim . Bu özel günde herkesin elinde çiçekler, hediyelerle sokaklarda dolaştıkça çeşitli sebeplerden evlatlarını gencecik yaşta toprağa veren anneleri düşünüyor içim acıyor onların ızdıraplarını en içten duygularımla hissediyorum çeşitli etkinliklerle bu anneler ziyaret ediliyor belki ama hiçbir evladın yerini bir başkası hatta diğer öz evladı bile alamazken yaraların daha da çok artacağına inanıyorum böyle bir günde evlat acısını yüreğinde taşıyan annelerimizin çok daha fazla üzüldüklerini düşünüyorum.

Birde benim gibi doğru dürüst anne yüzü hiç görmeden büyüyen çocuklar var hele ki okullarda anneler için hediyeler hazırlanırken yada anneler gününe özel etkinlikler hazırlanırken ne kadar içim yanardı arkadaşlarımın anneleri için aldıkları hediyelere anneleri için yaptıkları her şeye bir bahane bularak çok kötü olduğunu söylerdim en güzelini ben yapmak isterdim çocukken verebilecek annem olmasa bile yinede anneler günü kutlanmalı mı kutlanmamalı mı bilemedim bir gün anneler günü olmamalı bir güne sığdırılmamalı anneler , ama hayattaysa anneniz lütfen bugün bir kez daha sımsıkı kucaklayın..

Anne olmak dünyanın en güzel duygusu her şeye rağmen..
Anne olmak demek sabahlara kadar hiç uyumadan ertesi günü tekrar zinde başlayabilmek demek.
Anne demek sana ikram edilen küçük bir parça şekeri bile evladına saklayabilmek
Anne demek kız çocuklarınla evcilik erkek çocuklarınla futbol oynayabilmek demek
Anne demek yaşı kaç olursa olsun acaba yemeğini yedi mi, üstünü örtümü, sıkı giyindi mi terledi mi diye evlatlarının yerine kendisi düşünmesi demek
Anne demek kalbinizin bedeninizde dışında evlatlarınız için çarpması demek
Anne demek hayatınızın sonuna kadar birileri için endişelenmek demek
Ve her çocuk doğduğunda bir ANNE daha doğması demektir…….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL