Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 19

ANNEM-ANNEM ANALARIMIZ

    Tahsin ATAİZİ tataizi@kesanpostasi.com       Anneler günü diye kutlamalarını yaptığımız bu özel gün, bir güne sığar mı sanıyorsunuz? Neymiş? Anneler günü olarak “ Senede Bir Gün”  şarkı..

ANNEM-ANNEM ANALARIMIZ

tahsinyazar2 

  Tahsin ATAİZİ

tataizi@kesanpostasi.com

 

 

 

Anneler günü diye kutlamalarını yaptığımız bu özel gün, bir güne sığar mı sanıyorsunuz? Neymiş? Anneler günü olarak “ Senede Bir Gün”  şarkı sözünde bile ifadesi bana göre çok ters: Sizce de öyle olduğuna inanarak ANNELERİN GÜNÜ Her gün, her an, her dakikadır. Onlara olan sevgimiz borcumuz bir güne tahsis edilmiş gibi olur mu?

Hele oğullarını askere gönderen kınalı kuzular misali askerden dönünceye kadar,( af buyurun)  adeta 9 doğuran ANALAR… Kızını elin oğluna kocaya verip te her günün akşamı, o kızanlarını düşünen ANALAR unutulur mu? Bir güne sığar mı onları sadece ANNELER günü diye anmak?…

Dolayısıyla “ CENNETİN ANALAR ayağı altında olduğu söylenen O ANALARIMIZ, Sağ olanlara sağlıklı uzun ömürler, Rahmetli olanlara da, dualarımızla mekânlarının CENNET olması temennisiyle… Bizleri bu günlere getiren tüm Annelerimize, satırlarımdaki veciz ifadeler ile ATASÖZLERİNİ dualarımla hediye ederken; sevgi, hasret ve en güzel duygularımla ellerinden öperim. Her türlü haklı övgülere layık ANALARIMIZA, ATASÖZLERİ ve ATATÜRK’ümüzün veciz sözleri ile tüm Anneleri bir Asker selamıyla saygı ile selamlıyorum.

ANNEM’e,

Anam benim; bizleri yetiştirip göçüp gittin. Seni rahmetle anarken ( Anneleri rahmetli olmuş herkes gibi) gönlümüzde yaşatıyoruz. Rahat uyu merak etme! Torunlarını yetiştirme, nöbet ve görevini senden öğrendikleri ile gelin kızın ve ( tüm gelinlerinde aynı görevi üstlendiğine inanarak) tükenmeyecek sevgi ve dualarımla satırlarıma son veriyorum.

ANAlarımıza ithafen:

Analı Kuzu, Kınalı Kuzu( ALLAHIM Askerlerimizi, Anaların Kınalı kuzularını koru)

Ağlarsa Anam Ağlar, gerisi!… ( Allah kimseyi ne yalandan, ne de gerçekten ağlatmasın)

Ananın bastığı yavru incinmez.

Ana gibi yar olmaz, Bağdat gibi diyar olmaz.

Anadan olur daya, Hamurdan olur Maya.

Ana ile kız, Helva ile Koz.

Ana kızına taht kurar, Kız bahtı kocadan arar.

Ana Kalbi Çocuğun Okuludur.

Kadının en büyük vazifesi ANALIKTIR.  “ Atatürk”

Türk Milleti öyle Analara sahiptir ki; Her devrin büyük adamlarını O Analar yetiştirir. “ Atatürk”

Şuna inanmak Lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğünüz tüm güzellikler Kadının eseridir.“Atatürk”

Bir ulusun istikbali Anaların Elindedir. “Atatürk”

Cennet Anaların Ayağı Altındadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL