Güncel Manşet

“Arazi Toplululaştırması” Toplantısı yapıldı…

“Arazi Toplululaştırması” Toplantısı yapıldı…

20 Aralık 2012 Perşembe günü saat 14.00’da Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Derviş Günday Eğitim Salonu’nda “Arazi Toplulaştırması” konulu bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Edirne İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Hanifi Arda, Keşan Malmüdürü İsmail Hakkı Uraz, Keşan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Volkan Diriker, Keşan Milli Emlak Şefi Ahmet Dal, konu Uzmanları Ömer Yılmaz, Kerim Kuru, Murat Yagıtoy, Köy muhtar, aza ve vatandaşlar katıldı.

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı yaptığı konuşmada; ”Toplulaştırma ile ilgili eleştiri ve sorunların çözümünde öncelikle yönetim yerine yönetişimle halkla karşılıklı diyalog içeresinde bulunulursa sorunlar en aza iner. Toplulaştırma ile ilgili problemleri çözdükten sonra suyun ve toprağın yönetimi ve yönetişimi ile ilgili mesafe almamız gerekiyor toprağı koruyup kollamamız gerekiyor.” Dedi.

Toplulaştırma Projesi kapsamında Keşan ilçemize bağlı Akhoca, Akçeşme, Barağı, Boztepe, Büyükdoğanca,  Gündüzler, Karahisar, Karlıköy, Kılıçköy, Kızkapan, Müsellim Çiftliği, Orhaniye, Siğilli, Şabanmera ve Türkmen köyleri olmak üzere 15 yerleşim yeri bulunmaktadır.

Toplantıda ayrıca konu uzmanları tarafından Arazi Toplulaştırma projesi geniş çaplı olarak ele alınarak çiftçilerin konu ile ilgili sorularına cevap verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL