Manşet Spor

Arkas Bayk Cup başlıyor

Arkas Bayk Cup başlıyor

  • Arkas Holding ve Milta Bodrum Marina’nın birlikte düzenledikleri yelken kupası 31 Ağustos – 2 Eylül günlerinde Bodrum ile Kos arasında yapılıyor.

Fotoğraf:Ümit Polatcan

Attila Güvenç  İstanbul(Anayurt)–  Dostluk etabı adı verilerek Ege kıyılarını bir kez daha bir araya getiren  Bodrum Kos arasında ki  Arkas Bayk Cup yelken yarışları 3gün  sürecek ve 31 Ağustos’ta start alacak.

Bol rüzgarlı Bodrum yaz günlerinde geçmesi beklenen yarışlar; IRC Sınıfları, IRC Kadınlar Sınıfı ve Destek Sınıflarında yapılacak.

Son 2 yılın şampiyonu olan Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas ve ekibinin By Farr Lemon isimli teknesi, bu yıl da yarışın iddialı ekiplerinden biri olarak  yarışlara katılarak kupayı üçüncü kez kazanmak amacındalar.

İçinde denizi barındıran tüm alanlara katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz diyen Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörü kuruluşlarından Arkas Holding ve  Milta Bodrum Marina kupayı birlikye yapıyorlar.

Arkas Bayk Cup yarış takvimine göre; ise şöyle: 31 Ağustos’ta “Dostluk” etabı olarak bilinen 17 millik Bodrum- Kos rotasında yarış start alacak.

1 Eylül’de IRC sınıfları ve Kadınlar sınıfı 25 millik, Kos start-Kıstak Adası iskelede-Tavşan Burnu şamandırası sancakta-Bodrum finiş rotasında yarışırken, Destek sınıfı 17 millik, Kos start-Karaada İskelede-Tavşan Burnu şamandırası sancakta-Bodrum finiş rotasında yarışacak.

2 Eylül Pazar günü ise  tüm tekneler şamandıra yarışıyla Arkas Bayk Cup mücadelesini tamamlayacaklar.

İçinde denizi barındıran tüm alanlara katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz diyen Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörü kuruluşlarından Arkas Holding ve  Milta Bodrum Marina kupayı birlikte gerçekleştiriyorlar.

Kupalar kapanış gecesindeki ödül töreninde Milta Bodrum Marina lift alanında  sahiplerine verilecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL