Güncel Kültür Sanat

Aşk Terapisi’ne Büyük İlgi…

Aşk Terapisi’ne Büyük İlgi…

Keşan Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında Keşan’a getirdiği İstanbul Jest Tiyatrosu’nun biletleri günler öncesinden tükenen oyunu olan “Aşk Terapisi ” adlı oyun Keşanlı tiyatrosverler tarafından büyük beğeni topladı.

DSC_8625 DSC_8628

DSC_8658 DSC_866409  Ocak  2016 Cuma akşamı Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Kültür Merkezi’nde sahneye konan oyunu; Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve Eşi Şengül Özcan, Keşan Keşan Belediye Başkan yardımcıları Cengizhan Aktan ve Feyzi Engin ile Belediye Meclisi üyeleri ile salonu tamamen dolduran yaklaşık 230 Keşanlı tiyatro sever izledi.

Saat 19.30 sıralarında başlayan ve 2 perde halinde izleyici ile buluşan oyunda; Janset, Suzan Aksoy, Yusuf Atala, Somer Karvan, Fulden Akyürek gibi ünlü isimler rol aldılar.

Oyunda bir terapistin, terapi için kendisine gelen hastaları ile başından geçen ilginç olaylar ile terapi için gelen ve ilkokul arkadaşı olan bir bayana ilgi duyarak onunla evlenmek istemesi, zaman zaman terapistin annesinin oğlunun her işine karışması bir komedi şeklinde sahnelendi.

DSC_8666 DSC_8685

DSC_8696 DSC_8711

Oyunun sonunda terapist, ilkokul arkadaşı olan ve kendisine terapi için gelen arkadaşı ile evlenip evlenmemesini de izleyenlere sorarak oyunun devamına karar verdi. Yapılan oylamada izleyenler terapistin ilkokul arkadaşı ile evlenmesi şeklinde oy verince oyun terapistin ilkokul arkadaşına evlenme teklif etmesi ile sona erdi.

DSC_8724 DSC_8736

DSC_8753 DSC_8773

Oyun sonrası oyuncuları tek tek başarılı performansları nedeniyle tebrik eden ve çiçek takdim eden Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, “Çok güzel bir tiyatro oyunu izledik. Ben bu güzel geceyi bizlere yaşatan tüm oyuncularımıza sanat yaşamlarında başarılar dilerim” dedi.

DSC_8772 DSC_8779

DSC_8782

Özcan, konuşması sonrası tiyatro oyuncuları ile tiyatro severleri selamladı.

DSC_8789  DSC_8790

Özcan ve tiyatro ekibi izleyenlerele selfi çekimi de gerçekleştirdi.

İzleyenlerde böyle güzel bir tiyatroyu kendileri ile buluşturan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a teşekkür ettiler.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL