HESABIM
Üye Ol

Aslı Maj Çok Yönlü Sanatçılığı İle Dikkat Çekiyor

Aslı Maj Çok Yönlü Sanatçılığı İle Dikkat Çekiyor

İlköğretime 5 yaşında başlayan  orta, lise ve üniversite eğitimini İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda tamamlayan sanatçı Aslı Maj 21 Mart İstanbul doğumlu. Maj,Şarkıcı & yorumcu, kemençeci, besteci, söz yazarı. 10 yaşında müzik eğitim hayatına atılan sanatçı ilk bestesini 12 yaşında yazdı. Konservatuarın ilk yıllarında meslek sazı bağlama olup, üniversite döneminde 3 telli klasik kemençe ile...

Haberin Tarihi: 30 Mart 2019 - Okunma Sayısı:633 defa okundu.

İlköğretime 5 yaşında başlayan  orta, lise ve üniversite eğitimini İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda tamamlayan sanatçı Aslı Maj 21 Mart İstanbul doğumlu. Maj,Şarkıcı & yorumcu, kemençeci, besteci, söz yazarı.

10 yaşında müzik eğitim hayatına atılan sanatçı ilk bestesini 12 yaşında yazdı. Konservatuarın ilk yıllarında meslek sazı bağlama olup, üniversite döneminde 3 telli klasik kemençe ile eğitimine devam etti.

2000’li yıllarda of aman Nalan, Eda & Metin Özülkü gibi bir çok sanatçı ile back vokal olarak sahne çalışmalarında ve pek çok albüm kayıtlarında gerek enstrümanıyla, gerek sesiyle yer alan Aslı Maj, 2017’de yapmış olduğu ve tüm dijital platformlarda yer alan ilk single çalışması “Denizler gibi” 2 şarkıdan oluşmakta. Klip parçası Denizler gibi ve Hadi isimli bu iki çalışmanın söz, müzik ve düzenlemeleri  kendisi yaptı.

Maj’ın “Hiç Huzur Kalmadı” isimli yeni maxi single çalışması 4 şarkıdan oluşmakta. Şarkıların söz ve müzikleri sanatçıya ait olup, bu kez düzenlemeler konusunda farklı müzisyenlerle çalışmıştır. Yüzlerce sözlü besteleri olduğunu belirten sanatçının stüdyo çalışmaları devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı