Güncel

ATA TOPRAĞI İPSALA’DAN YOLA ÇIKTI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında, Atatürk’ün Selanik’teki evinden alınan toprak, Rodop Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği..

ATA TOPRAĞI İPSALA’DAN YOLA ÇIKTI
Kaymakamımız Sayın Ekrem GÜNGÖR, törende yaptığı konuşmada teslim aldıkları toprağı, Edirneli bisikletçilere teslim edeceklerini belirtti.
Bu toprakları vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla andıklarını vurgulayan Kaymakamımız, “İnşallah Atatürk’ün kurmuş olduğu bu Cumhuriyeti, bu devleti, bu güzel toprakları ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz. Toprağı bizlere ulaştıran sporculara teşekkür ediyoruz.” dedi.
Bayrak ve toprağın 19 Mayıs’ta Samsun’da düzenlenecek törende Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na teslim edilecek. Edirneli bisikletçilerimiz emaneti Tekirdağ il sınırına kadar taşıyacak ve Tekirdağlı bisikletçilere teslim edecekler.
10 gün devam edecek bu süreçte her ilin sporcuları kendi il sınırları içerisinde bu emaneti Samsun’a ulaştırmak üzere taşıyacak.
Konuşmaların ardından Kaymakamımız Sayın Ekrem GÜNGÖR, bayrağa sarılı toprağı, Türkiye Bisiklet Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Utku ZORLUTUNA ve beraberindeki bisikletçilere teslim etti.
Törene, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci ÜNSAL ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim AK da katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL