HESABIM
Üye Ol

Atatürk 10 Kasım’da Anılacak.

Atatürk 10 Kasım’da Anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, hayata veda edişinin 80. yıl dönümünde gerçekleştirilecek anma programı belli oldu. 10 Kasım 2018 Cumartesi günü Saat 08.50’da, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak ilk törende, Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulacak. Atatürk’ün gözlerini hayata yumduğu saat olarak kabul edilen 09.05’te, Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Fatih...

Haberin Tarihi: 7 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:328 defa okundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, hayata veda edişinin 80. yıl dönümünde gerçekleştirilecek anma programı belli oldu.

10 Kasım 2018 Cumartesi günü Saat 08.50’da, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak ilk törende, Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulacak. Atatürk’ün gözlerini hayata yumduğu saat olarak kabul edilen 09.05’te, Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Fatih Uygun’un komutu ile sirenler ile birlikte, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Saygı duruşu sırasında, ilçedeki tüm motorlu araçlar, kornaları ile saygı duruşuna eşlik edecek. Saygı duruşunun ardından, Keşan Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylenecek. Buradaki program, İstiklal Marşı okunurken, bayrakların yarıya indirilmesi ile sona erecek.

Program Sevim Yenice Kültür Salonu’nda devam edecek

Program, Ahmet Yenice İlköğretim Okulu Sevim Yenice Kültür Salonu’nda devam edecek. Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı saat 10.00’da başlayacak.

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı