TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 362.213
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.465
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.160
Genel

ATATÜRK FOTOĞRAFLARI KOLEKSİYONERİ HANRİ BENAZUS BÜYÜKÇEKMECE’YE GELDİ

Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazdığı kitaplar ve binlerce Atatürk fotoğrafları koleksiyonuyla tanınan Hanri Benazus, inşası sürmekte olan Büyükçekmece Atatürk Evi ile ilgili değerli katkılarda bulunmaya Büyükçekmece’ye geldi.   Büyükçekmece halkının imece usulü..

ATATÜRK FOTOĞRAFLARI KOLEKSİYONERİ HANRİ BENAZUS BÜYÜKÇEKMECE’YE GELDİ

Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazdığı kitaplar ve binlerce Atatürk fotoğrafları koleksiyonuyla tanınan Hanri Benazus, inşası sürmekte olan Büyükçekmece Atatürk Evi ile ilgili değerli katkılarda bulunmaya Büyükçekmece’ye geldi.

 

Büyükçekmece halkının imece usulü ile destek verdiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir ölçülerle inşa edildiği Büyükçekmece Atatürk Evi ile ilgili Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile görüşen Hanri Benazus önemli fikirler ve tavsiyelerde bulundu.

‘’Sayın Hanri Benazus ile tanışmış olmaktan onur ve mutluluk duydum’’

 

Herkesin ‘’Atatürk’ün Leblebilerini Aşıran Çocuk’’ olarak tanıdığı Hanri Benazus, Atatürk ile tanışıp sohbet eden hayattaki son kişi. Türkiye’nin en geniş Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip Hanri Benazus ile görüşen Başkan Hasan Akgün duygularını şöyle dile getirdi:’’ Öncelikle inşası süren Atatürk Evi’mizle ilgili görüşmek üzere ilçemize teşrif eden Sayın Hanri Benazus ile tanışmış olmaktan onur ve mutluluk duydum. Binlerce Atatürk fotoğrafı ile dünyanın en zengin koleksiyonuna sahip ve 102 kitabın yazarı olarak kendisi ile birlikte olmak çok etkileyici oldu.’’

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL