Eğitim

“ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

ULUSAL BAĞIMSIZLIĞIMIZIN 103. YILINDA “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI          Sendikamız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 103. Yıldönümü nedeniyle, “Ulusal Bağımsızlığın 103. Yılında Gençliğin..

“ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

ULUSAL BAĞIMSIZLIĞIMIZIN 103. YILINDA “ATATÜRK’E MEKTUP” YARIŞMASI

 

       Sendikamız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 103. Yıldönümü nedeniyle, “Ulusal Bağımsızlığın 103. Yılında Gençliğin Ata’sına Özlemi” konulu mektup yarışması düzenledi.

Yarışmanın amacı, “Ulusal bağımsızlığı, ümidimiz olan gençlere adayan eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesini ve 19 Mayıs ruhunu yaşatmak, ulus bilincini aşılamak ve gençlerimizin Atatürk’e olan sevgisini, özlemini dile getirmelerini sağlamak” tır.

Türkiye genelindeki tüm özel ve resmi ortaöğretim okullarının 9-10-11-12. sınıf öğrencilerinin katılabileceği ve eserlerin mektup türünde olacağı yarışmanın son katılım tarihi 5 Mayıs 2022 olarak belirlendi. Katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması şartı aranan yarışmaya, katılımcılar 1’er eserle başvurabilecek.

Seçici komisyon tarafından, Türkiye genelinde dereceye giren ilk 5 eser, 13 Mayıs 2022 tarihinde ilan edilecektir. Türkiye genelinde 1. olan eser sahibi öğrenciye Ata Lira, 2.’ye Ata Yarım Lira, 3.,4. ve 5.’ye  Ata Çeyrek Lira armağan edilecek.

İlçemizde de oluşturulacak komisyon tarafından dereceye girecek ilk 5 eser ayrıca ödüllendirilecek olup;   1. olan eser sahibi öğrenciye 0,5  gram 2, 3,4 ve 5.’ ye 0,25 gram altın ve çeşitli hediyeler verilecektir.

   Eserlerin 5 Mayıs 2022 tarihine kadar Eğitimiş Keşan Temsilciliğine elden teslim edilmesi gerekmektedir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL