Güncel Manşet

Atatürk’ü 75.ölüm yıldönümünde özlemle andık…

Atatürk’ü 75.ölüm yıldönümünde özlemle andık…

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yıldönümü nedeniyle 10 Kasım 2013 Pazar günü Anma Programı düzenlendi.

DSC_6657  DSC_6659

 

DSC_6668 DSC_6681

DSC_6701 DSC_6711

Anma Programı saat 08.50’de Cumhuriyet Meydanı’ n daki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başladı. Saat 09.05’de törene katılanlarca saygı duruşuna geçilirken, aynı zamanda şehirdeki tüm motorlu araçlar da kornalarını çalarak eşlik etti.  Belediye Başkanlığının Bandosu eşliğinde İstiklal Marşımız canlı ve gür bir şekilde okunurken Resmi Daire, kuruluşlar ve özel işyerleri bayraklarını yarıya indirdi.

DSC_6755 DSC_6763

DSC_6783 DSC_6812

Saat 10:00’ da Sevim Yenice Kültür Salonundaki Anma Programı Atatürk için bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşımızın tüm törene katılanlar ve öğrenciler ile birlikte topluca canlı ve gür bir sesle okunması ile başladı.

DSC_6841 DSC_6824

DSC_6828 DSC_6855

Günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması Keşan Lisesi Tarih Öğretmeni Serhat Ozan Göçer tarafından yapıldı.  Atatürk’ün askeri kişiliği konulu konuşma 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığınca görevlendirilen Binbaşı Armağan Paytoncu tarafından yapıldı. Daha sonra Atatürk’ün 10.Yıl Nutku kendi sesinden dinletildi. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi Keşan Lisesi Öğrencilerinden Eren Kepenek tarafından okundu. Türk Gençliğinin Atatürk’e cevabı Keşan Lisesi Öğrencisi İpek Eligül eşliğinde oratoryo tarafından okundu. Atatürk’ün İlkeleri, Atatürk’ün kronolojisi oratoryo tarafından okundu. Atatürk’ün dünyadaki yeri, yabancı devlet adamlarının ve gazetecilerin hakkındaki görüşleri ve düşünceleri Keşan Lisesi Öğrencilerinden Eren Kepenek ve Başak Sezer tarafından okundu. Oratoryo tarafından Anadolu’dan Doğan Güneş – Ey Atam ve Atatürk Ölmedi adlı canlı panonun sunumu yapıldı. Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle İlçemiz genelinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci seçilen eserler Keşan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencisi Onur Çalgı Öndem, Yenimuhacır Ortaokulu Öğrencisi Nilay Ezgi Kale, Dr. Ali İhsan Çuhacı İlkokulu Öğrencisi Ecem Kantor tarafından okundu. Keşan Lisesi Öğrencilerinden Başak Sezer tarafından Mustafa Kemal’i Düşünüyorum adlı şiir okundu. Keşan Lisesi Öğrencilerinden Sema Kaya ve Simge Çırak tarafından Mustafa Kemaller Tükenmez adlı şiir okundu. Atatürk’ün sevdiği şarkılar İlçemiz müzik öğretmeleri eşliğinde Keşan Lisesi öğretmelerinden kurulu koro tarafından seslendirildi. Zeybek gösterisinden sonra, 10.Yıl Marşı öğrenciler ve katılımcılar tarafından ayakta söylenerek anma töreni sona erdi.

DSC_6889 DSC_6900

DSC_6905 DSC_6879

KeşanKaymakamı Bekir Dınkırcı ve beraberinde Keşan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yıldırım Alel, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan sahneye çıkarak anma töreninde görev alan idareci, öğretmen ve öğrencileri özveri ile çalışılarak emek harcanan güzel sunumlarından dolayı tebrik etti.

DSC_6777

Çelenk Sunumu Töreni’nden sonra Merkez İstasyon Mahallesi Muhtarı Levent Bağcı ve 5 yaşındaki Kızı Ecrin Beyza Bağcı Kaymakam Dınkırcı’yı makamında ziyaret etti. Sayın Kaymakamımız Ecrin Beyza Bağcı ile yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL