Güncel Kültür Sanat Okuma Sayısı: 41

Athena,Ankara konseri gelirini Mehmetçik Vakfına bağışladı..

Atila Güvenç  İstanbul –Türk rock müziğinin en büyük gruplarından Athena, 29 Ekim Cumhuriyet Bayram’ı kutlamaları kapsamında Ankara Anıtpark’ta 100 bin kişinin katılımı ile son zamanların en büyük konserlerinden birine imza..

Athena,Ankara konseri gelirini Mehmetçik Vakfına bağışladı..

Atila Güvenç 

İstanbul – Türk rock müziğinin en büyük gruplarından Athena, 29 Ekim Cumhuriyet Bayram’ı kutlamaları kapsamında Ankara Anıtpark’ta 100 bin kişinin katılımı ile son zamanların en büyük konserlerinden birine imza attı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi ile birlikte Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü nedeniyle Başkent’te düzenlediği kutlama etkinliklerinde Athena sahne aldı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ankara Anıtpark’ta konser veren Athena, konserden elde ettiği geliri Mehmetcik Vakfına bağışladı.

‘Arsız Gönül’ ile onbinleri coşkulu bir konsere davet eden grup, ilk albümleri Skalonga’dan son albümleri Altüst’e kadar, hit olmuş şarkılarından oluşan geniş repertuvarları ile yine farkını ortaya koydu.

Athena, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda geniş kitlelerin dilinde olan coşkulu şarkılarının yanı sıra, ‘Dağ Başını Duman Almış’, ‘Hey Onbeşli’, ‘Gündoğdu Marşı’, ‘Ankara’nın Taşına Bak’ gibi türküleri ve marşları da söyleyerek unutulmaz bir müzik şöleni sundu.

Cumhuriyet Bayramı konserini organize eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de sahneye çıkıp gruba sahnede böyle büyük bir coşkuyu yaşattıkları için teşekkür ettiler. Konserde Türk bayrağını sırtına alan grubun solisti Gökhan Özoğuz ‘Ankara’da Anıtpark’ta bu özel günde sizlerle birlikte olmak bizim için bir şeref’’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL