Güncel Manşet

Avcılar Ata’sına yürüdü

Avcılar Ata’sına yürüdü

Avcılar Ata’sına  yürüdü

 

Attila Güvenç

İstanbul(Anayurt)- Avcılarda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı iki ayrı çelenk koyma töreni ile yapıldı. İlk tören  Avcılar Kaymakamlığı ve Belediye önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Kaymakamlıkta resmi törende Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Avcılar Belediyesi çelenkleri Atatürk Anıtı’na konularak saygı duruşunda bulunuldu. Burada Kaymakam Garnizon Komutanı Belediye Başkan vekili Hülya Altın tebrikleri kabul etti.

  

PARTİ ÇELENKLERİ ALKIŞLARLA KONULDU

Avcılar Atatürk Parkında ise CHP, DSP, İŞÇİ Partisi ve ADD başta olmak üzere bazı sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtına çelenk koydu.

CHP Avcılar ilçe Başkanı Bayram Acar, “Cumhuriyeti kimse engelleyemeyecektir. Sizler var oldukça Cumhuriyet Yaşayacaktır” sözleri büyük alkış aldı.

  

 STADYUM KUTLAMASI SÖNÜK GEÇTİ

 

Avcılar Turgut Özal stadyumundaki kutlamalar ise  Tribünlerin neredeyse yarısının boş olması ile sönük geçti. Stadyumda örencilerin Cumhuriyetle ilgili şiirler okunması günün anlamına dair konuşmalar ve folklör gösterileri ve tören geçişinin ardından son buldu.

DEĞİRMENCİ’DEN ATA’YA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Törenlerin ardından Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci Kaymakam ve Garnizon Komutanı ve Milli Eğitime bağlı öğretmenler öğrenciler Ata’ya Saygı yürüyüşü yaparak Atatürk Evine kadar yürüdü.

 

ANKARAYA İZİN VERİLMEDİ

CHP’nin Ankara’daki Cumhuriyet kutlamalarına katılma girişimi ise polis engeline takıldı. Gece saat 24:00 de Avcılardan Ankara’ya gidecek 5 otobüs  polis tarafından durduruldu. Büyükçekmece’den yola çıkan 2 otobüs de durduruldu ve yola devam etmelerine izin verilmedi.

  

CHP Milletvekili Suheyl Batum’un Avcılarda Emniyet yetkilileriyle konuşması da çözüm olmadı.  Otobüsleri kullanacak şoförlerin ehliyetine el konuldu. Trafiğe çıkmalarına izin verilmedi. Emniyet Müdürü tarafından Valililiğin talimatı var denildi. CHP İstanbul Milletvekili Suheyl Batum Emniyet Müdürüne Valiye ulaşılmıyor”dedi

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL