Güncel Manşet

Avcılar’da Atatürk’ e çirkin saldırı…

Avcılar’da Atatürk’ e çirkin saldırı…

 

  

 

  • Çirkin saldırıya CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Çelebi ve CHP Avcılar İlçe Başkanı Bayram Acar’dan sert tepki geldi. Çelebi ve Acar’ın hedefinde AKP vardı.

Haber Merkezi

İstanbul(Anayurt)- E-5 Karayolu’nun Avcılar Ambarlı Kavşağı mevkiinde yol kenarına atılmış bir Atatürk büstü bulundu. CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Çelebi tarafından bulunan Atatürk büstü, emniyet yetkilileri tarafından bulunduğu yerden alınırken CHP’li Çelebi olaya sert tepki gösterdi.

 

Son yıllarda Atatürk büstlerine yönelik yapılan çirkin saldırılara Avcılar’da bir yenisi eklendi. CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Çelebi, dün E-5 Karayolu’nun Ambarlı Kavşağı mevkiinde yol kenarına atılmış bir Atatürk büstü buldu.

 Yüz kısmında kısmi tahribat bulunan büst, Çelebi’nin ihbarı üzerine olay yerine gelen Avcılar İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Zülfikar Ünlütürk tarafından teslim alındı. Emniyet yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlatırken, çirkin saldırıya CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Çelebi ve CHP Avcılar İlçe Başkanı Bayram Acar’dan sert tepki geldi. Çelebi ve Acar’ın hedefinde AKP vardı.

 

“AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR”

Bir arkadaşının verdiği bilgi üzerine büstün atıldığı yere gittiğini belirten İsmail Çelebi, “Gidip baktım gerçekten de öyleydi. Sizleri aradım, polisi aradım, CHP Avcılar İlçe Başkanı Bayram Acar’ı aradım geldiler ve büstü kaldırdık. Bu büst yol kenarına niçin atıldı? Sebebi açık; Cumhuriyeti, Laikliği ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmak şuursuzca saldırıyorlar. Ama bilsinler ki; buna kimsenin gücü yetmeyecek! AKP kongresinde Atatürk posteri asmayan zihniyet hedefine ve amacına ulaşamayacak! Bilsinler ki; Atatürk büstlerine ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar Atatürk’ün devrim ve ilkelerini hiçbir zaman hafızamızdan silemeyecekler! Bilsinler ki; Türkiye’de milyonlarca Mustafa Kemal Atatürk var!” diye konuştu.

 

“BUNLARIN GERÇEK YÜZÜ BU!”

 

Çelebi gibi CHP Avcılar İlçe Başkanı Bayram Acar’ın hedefinde de AKP vardı. İsim vermeden, “Bunların gerçek yüzü bu!” diyerek tepkisini dile getiren Acar, daha sonra şunları söyledi: “Hedef 2023 diyorlar ya 2023’te toptan kaldıracaklar herhalde! Şimdiden yavaş yavaş başladılar. Bir Kurbağa hikayesi var ya aynı onun gibi; Kurbağayı içi su dolu bir kazana koyuyorlar. Sonra da kısık ateşte yavaş yavaş suyu kaynatmaya başlıyorlar, Kurbağa tam yanmaya başlayınca çırpınmaya çalışıyor ama o zaman da iş işten geçmiş oluyor. Burada da aynısını yapıyorlar. Atatürk’le kimin ne problemi olabilir? Kime söylesen, sokaktan geçen herhangi bir vatandaşa söylesen alır evinde muhafaza eder. Demek ki bir kin var, bir nefret var. Bu büstü buraya kadar getirip atmayı gerektiren bir neden var.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL