Kültür Sanat

AYDE MORİ BALKAN RÜZGARI ESTİRDİ

AYDE MORİ BALKAN RÜZGARI ESTİRDİ

Küçükçekmece Belediyesi’nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Aydi Mori” konseri, dinleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.

aydemori aydemori-5

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Küçükçekmece Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Salih Nurettin Çevik ile çok sayıda müziksever katıldı.

AYDİ MORİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ VE İLK KÖŞE TAŞIDIR 

 aydemori-4 aydemori-3

Ayde Mori grubunun akordeon ustası Muammer Ketencoğlu, “1996- 2000 yılları arasında yaptığımız birçok konserden geriye kalan eserlerle kendimize bir hatıra albümü yapalım dedik ve Aydi Mori albümünü hazırladık. Ayde Mori hem grubumuzun hem de albümümüzün adıdır. Ayde Mori dinleyicilerden inanılmaz güzel tepkiler aldı ve Balkan yolculuğu devam etti. Aydi Mori’yi önemli ve ilk köşe taşı olarak hep koruduk, büyüttük, besledik ve içimizde zenginleştirdik. Yeniden yıllar sonra karşınıza çıkardık. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e ve bizi dinlemeye gelen müzikseverlere çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.

aydemori-2 aydemori-1

Ayde Mori ekibi konserde, Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Trakya yörelerine ait eserleri seslendirdi. İki saat süren konser sonunda Küçükçekmece Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Salih Nurettin Çevik, sanatçılara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL