Bölgeden Güncel Manşet

Aydın Özcan Cumhuriyetçilerin Adayı

Aydın Özcan Cumhuriyetçilerin Adayı

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi Oktay/İZMİR-Keşan Postası-

İzmir Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, 8-9 Şubat 2014 tarihinde Ege Üniversitesi Spor Salonu’nda yapılacak İzmir Baro başkanını belirlemek amaçlı olağanüstü genel kurul için, Aydın Özcan’ı başkan adayı olarak belirledi.

O O

Olağan genel kurulda başkan seçilen Sema Pekdaş’ın, CHP’den Konak Belediye Başkan Aday Adayı olmak için ayrılması üzerine boşalan İzmir Barosu başkanlığı için, olağanüstü genel kurul yapılacak.

Cumhuriyetçi Avukatların belirlediği başkan adayı Aydın Özcan’ın, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki, Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde verdiği kokteyle, 100’ün üzerinde avukat katıldı.

O

Aydın Özcan yaptığı açış konuşmasında; mesleğe yeni başlayan avukatların çıkartılan torba yasalardaki maddeler nedeniyle büro açamaz duruma geldiğini, bu nedenle avukat bürolarında asgari ücretle çalışmak zorunda kaldıklarını, ülkemizde hukuksuzluğun kol gezdiğini, İzmir Barosu’nun İstanbul, Ankara ve bölge barolarından koptuğunu, avukat sorunlarıyla ilgilenmediğini, Ergenekon, Askeri Casusluk Davalarına ses çıkarmazken; kendince önemli gördüğü KCK Davası’na fazlasıyla hassasiyet gösterdiğini, hukukta çifte standart uygulanamayacağını belirtti.

Başkan olması durumunda; Diş Hekimleri ve İzmir Tabip Odası ile yapılacak ortak çalışmayla çocuk mahkumların diş taraması ve tedavi çalışmalarını yürüteceklerini, Baro tüzüğünde bulunan maddeyi işleterek avukatlara asgari ücretin iki katı ilave ücret ödeneceğini, böylece CMK davalarına bakan avukatların çalışmalarının özendirileceğini, parasıyla avukat tutamayan sanıkların savunmalarının daha iyi yapılacağını, Artan kadına şiddet olayları nedeniyle kadınlarımızın haklarını öğreten eğitim çalışmaları yürütüleceğini söyledi.

Özcan, ‘’ Biz Atatürk ve ilkeleri, devletin bölünmez bütünlüğünden yanayız. Kalan 2 günde avukat arkadaşlarımıza ulaşarak, 9 Şubat’ta Ege Üniversitesi Spor Salonu’na 09.00-17.00 saatleri arasında oylarını kullanmaları için gelmeye ikna etmeliyiz. Ne kadar çok avukatı oy kullanmak için salona getirebilirsek, kazanma şansımız o denli artar ‘’ dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL