Güncel Manşet

Aydın Özcan Cumhuriyetçilerin Adayı!

Aydın Özcan Cumhuriyetçilerin Adayı!

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi Oktay/İZMİR-Keşan Postası-

2002 yılından beri Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği başkanlığını, 2008-2010 yıllarında İzmir Barosu başkan yardımcılığı görevi yürüten, 23 ve 24. Dönem İzmir CHP Milletvekili Adayı Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu Başkanı Sema Pekdaş’ın Konak Belediyesi başkan aday adayı olması nedeniyle boşalması sonucu yapılacak başkan seçimli olağanüstü genel kurula, Cumhuriyetçilerin başkan adayı olarak giriyor.

O

Aydın Özcan İzmir Adliyesi giriş kapısı önünde bir grup Cumhuriyetçi avukatla basın açıklaması yaptı.

Yapılacak genel kurula sadece Çağdaş grubun adayı ile girmenin, genel kurul iradesini tasdik makamı gibi görme anlamına geleceğini, bu nedenle Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu olarak girme kararı aldıklarını belirtti.

Ülkemizde adil olmayan yargılamalar ve hukuk dışı uygulamalar nedeniyle mesleki saygınlıklarının günden güne azaldığını belirten Özcan, yargı üzerindeki olumsuzlukları aşmada baroların büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

İzmir Barosu’na ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle büyük görev ve sorumluluk düştüğünü belirten Özcan; ‘’ Vakit demokrasi, vakit adalet, vakit Cumhuriyet vaktidir. Vakit direnme vaktidir. Öyle ki baronun görevi sadece meslektaşlara hizmet vermek değil; haksızlığın, hukuksuzluğun,yolsuzluğun, aymazlığın karşısında mensupları ile birlikte dimdik ayakta durabilmektir. Unutmamalıdır ki Baro avukat içindir, Baro adalet içindir, Baro halk içindir! Adaletsiz millet, avukatsız adalet olmaz! Vakit avukatın gücünü gösterme vaktidir ‘’ diyerek konuşmasını bitirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL