Ayhan Gevrek, “Ekmekte hijyene dikkat etmeliyiz”

kesanpostasi

Keşan TSO ( Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Üyesi Ayhan Gevrek, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında İl, İlçeler ve köyleri kapsayan genelge doğrultusunda uyulması gereken kurallar hakkında açıklamada bulundu.

Keşan TSO Meclis Üyesi Ayhan Gevrek, “İlimizde ,İlçelerimizde ve köylerimizde açıkta ekmek satışları yasaklanmıştır. Ekmek imalatı yapan firmalar ve satış yerleri ekmeği kağıt ambalaj veya poşetle satacaktır. Genelgeye göre fırın, market ve bakkallarda ekmek satışı yapılacaktır. Pazar, kasap, manav ve şarküteri gibi yerlerde, sokaklarda ve seyyar araçlarda ekmek satışı yasaklanmıştır. Ekmek imalathanelerinde kağıt ambalaj ve poşet tedarik edilene kadar ekmek satışları imalat sonrası fırın, market ve büfelerde satış yapılacak ekmekler kilitli ve müşterilerin temas edemeyeceği şekilde muhafaza edilecek ve satış esnasında ekmek sadece personel tarafından müşterilere teslim edilecektir.

Ekmek satışı yapan personelin eldiven ve maske kullanma zorunluluğu olduğunun altını çizen Gevrek sözlerine şu şekilde devam etti:
“Ekmek satışı yapan firmalarda para alan ve ekmek paketleyen personelin ayrı kişiler olacağı bilgisi verilen Ayhan Gevrek, “Eğer iki işlemi de aynı personel yapacaksa, personel ilk olarak para tahsilatını yapacak ve daha sonra eldiven ve maske takılı olarak ekmeği teslim edecektir. Konuyla ilgili olarak denetlemeler yapılacak. Müşterilerin ekmeklere dokunmasına ve bu suretle satışın yapılmasına göz yuman esnaflar hakkında, emir ve yasaklara aykırılıktan cezai işlem uygulanacaktır.”

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Medipol'den kamuoyuna duyuru

– Medipol Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. […]