Spor

Aytaç Cinci’yi Anma ve Dostluk Turnuvası başladı

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesi iş birliğinde, Keşanspor’un merhum profesyonel futbolcusu Aytaç..

Aytaç Cinci’yi Anma ve Dostluk Turnuvası başladı

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesi iş birliğinde, Keşanspor’un merhum profesyonel futbolcusu Aytaç Cinci anısına düzenlenen “Aytaç Cinci’yi Anma ve Dostluk Turnuvası, 15 Ağustos 2023 Salı akşamı düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Keşan Belediyesi Atatürk Stadyumu Mustafa Kaldı Stadı’nda saat 20.00’de başlayan törene Keşan Belediye Başkanvekili Sema Kılıç, Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, AK Parti Keşan Teşkilat Başkanı Adnan Vural, merhum Aytaç  Cinci’nin ailesi ve sporseverler katıldı.

“SPORA EMEK VERENLERİN, KARŞILIĞINI BÖYLE TAKDİR GÖRMESİ BİZLERİ ÇOK ONURLANDIRDI”

Açılış töreninde konuşan Merhum Aytaç  Cinci’nin eşi  Esra Cinci yaptı. Cinci, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada Aytaç Cinci’yi Anma ve Dostluk Turnuvası’nda, bizleri yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Spora emek verenlerin, karşılığını böyle takdir görmesi bizleri çok onurlandırdı. Bizler için erken bir kayıp oldu; ama ne mutlu ki arkasında sevenleri ile anılabilecek anılar bıraktı. Bugün gerek bu turnuvada, gerekse de tribüne isminin verilmesinde emeği geçen Sayın Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu başta olmak üzere, meclis üyelerimize, Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen’e ve tüm Aytaç Cinci sevenlerine çok teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan tüm sporcu arkadaşlarımıza da güzel bir turnuva geçirmelerini diliyorum.”

“TÜM ÇABA VE GAYRETİMİZ KEŞAN’IMIZA BİNLERCE AYTAÇ CİNCİ KAZANDIRMAKTIR”

Esra Cinci’nin ardından Keşan Belediye Başkanvekili Sema Kılıç söz aldı. Sözlerine, “Geçtiğimiz yıl, bizleri derin bir üzüntüye boğarak, zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan; ama başarıları ve sporcu kimliğiyle de gençlerimize örnek teşkil eden değerli sporcumuz merhum Aytaç Cinci anısına düzenlenen turnuvamıza hoş geldiniz.” diyerek başlayan Kılıç, şu sözleri kaydetti: “Sporcu kimliğinin yanı sıra kişiliği ile de çok sevilen Aytaç Cinci’ni kardeşimizin anısına düzenlenen bu turnuva, her yıl dostluk ve kardeşliğimizin daha da kaynaşmasına vesile olsun. Takdir edersiniz ki, aslında bu turnuvaların bir amacı da duruşu, karakteri ve sporcu kimliği ile öne çıkan Aytaç Cinci gibi kardeşlerimizin yaşamlarını gençlerimize örnek göstermektir. Onlara rol model belirlemektir. Samimiyetle ifade etmek isterim ki; tüm çaba ve gayretlerimiz, stadyumlarımızı yenileyerek, olimpik yüzme havuzları açarak, semt sahaları kurarak, Keşan’ımıza binlerce Aytaç Cinci kazandırmaktır. Bizler, onlar için Keşan’ımızı sporla anılan bir kent yapmak için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle merhum Aytaç Cinci başta olmak üzere, hayatını kaybeden tüm sporcularımıza Allah’tan rahmet diliyorum, değerli ailelerine sabırlar diliyorum. Turnuvamızın Keşan’ımıza, gençlerimize ve sporcularımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.

Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ve Keşan Veteranlar-Sardos Veteranlar maçının başlama vuruşunun Sema Kılıç tarafından yapılması ile devam etti.

15 Ağustos Salı akşamı oynanan ilk maçta Sardos Veteranlar,Keşan Veteranlar’ı  2-1 mağlup ederken, ikinci maçta da Anafartalar Veteranlar, Keşan Çarşı Veteranları’ı 5-1 mağlup etti.

“Aytaç Cinci’yi Anma ve Dostluk Turnuvası’nda karşılaşma fikstürü ise şöyle:

18 Ağustos Cuma

Keşanspor Veteranlar- Sardos Veteranlar
Anafartalar Veteranlar-Gelibolu Veteranlar

21 Ağustos Pazartesi

Uzunköprü Veteranlar-Çarşı Veteranlar
Edirne Veteranlar-Keşan Veteranlar

23 Ağustos Çarşamba

Çarşı Veteranlar-Gelibolu Veteranlar
Keşanspor Veteranlar-İpsala Veteranlar

 

25 Ağustos Cuma

Sardos Veteranlar-İpsala Veteranlar
Uzunköprü Veteranlar-Anafartalar Veteranlar

28 Ağustos Pazartesi

Keşan Veteranlar-Keşanspor Veteranlar
Sardos Veteranlar-İpsala Veteranlar

31 Ağustos Perşembe

Edirne Veteranlar-Keşanspor Veteranlar
İpsala Veteranlar-Keşan Veteranlar

4 Eylül Pazartesi

A Grubu birincisi -B Grubu ikincisi
B Grubu birincisi- A Grubu ikincisi

6 Eylül Çarşamba

Üçüncülük-Dördüncülük maçı
Final maçı

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL