TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Asayiş Okuma Sayısı: 282

BAĞDADİ’NİN SAĞ KOLU İSTANBUL’DA YAKALANDI

GÖNÜL TAŞ İSTANBUL / UHA – Suriye’de 2 yıl önce öldürülen IŞİD lideri Ebu Bekir El-Bağdadi’nin sağ kolu olarak bilinen, Uzun zamandır takip edilen örgütün “askeri kanat sorumlusu” “Basim” kod adlı..

BAĞDADİ’NİN SAĞ KOLU İSTANBUL’DA YAKALANDI

GÖNÜL TAŞ

İSTANBUL / UHA – Suriye’de 2 yıl önce öldürülen IŞİD lideri Ebu Bekir El-Bağdadi’nin sağ kolu olarak bilinen, Uzun zamandır takip edilen örgütün “askeri kanat sorumlusu” “Basim” kod adlı Afganistan uyruklu şahıs, Milli İstihbarat Teşkilatı ve polisin düzenlediği ortak operasyonla İstanbul’da yakalandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı ekipleri 2014’te çatışma bölgelerine giden ve burada IŞİD içerisinde silahlı eğitim verdiği, örgüt içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü, örgütün karar organı içerisindeki sözde üst düzey emirleri ile müşterek hareket ettiği belirtilen yabancı uyruklu A.S.İ.M.’nin İstanbul’da olduğunu tespit etti.

MİT ve terörle mücadele şubesi ekpilerince Ataşehir’de operasyon düzenlendi. Zanlının Bağdadi’nin Suriye’de güvenli bölgelere geçişinde rol aldığı ve halihazırda çatışma bölgelerinde bulunan örgüt mensuplarıyla irtibatlı olarak hareket ettiği değerlendiriliyor. Gözaltına alınan şahsın Terörle Mücadele Şubesi’ndeki sorgusu devam ediyor.

Suriye’de 2 yıl önce öldürülen IŞİD lideri Ebu Bekir El-Bağdadi’nin sağ kolu olarak bilinen, Uzun zamandır takip edilen örgütün “askeri kanat sorumlusu” “Basim” kod adlı Afganistan uyruklu şahıs, Milli İstihbarat Teşkilatı ve polisin düzenlediği ortak operasyonla İstanbul’da yakalandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL