TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Kültür Sanat Okuma Sayısı: 370

BALKANLARIN EN KÖKLÜ TÜRK DERNEĞİ “DOĞRU YOL”DA 18 MART TÖRENİ DÜZENLENDİ

Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü Kosova Prizren’de bulunan “Doğru Yol” Türk Derneği tarafında şehit çocukları ve gençler tarafından hazırlanan özel programla anıldı. Tarihin en büyük ve en çetin savaşlarından biri olan..

BALKANLARIN EN KÖKLÜ TÜRK DERNEĞİ “DOĞRU YOL”DA 18 MART TÖRENİ DÜZENLENDİ
Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü Kosova Prizren’de bulunan “Doğru Yol” Türk Derneği tarafında şehit çocukları ve gençler tarafından hazırlanan özel programla anıldı.
Tarihin en büyük ve en çetin savaşlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü 18 Mart 2021 Perşembe günü akşam Doğru Yol derneğinde büyük bir gururla gerçekleştirildi.
Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan açıklamada “1915 yılında kazanılan Çanakkale Savaşı, yirminci yüzyılın en büyük savaşlarından birisidir.. Öyle bir mücadeledir ki, asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, var olma mücadelesinin önemli bir sayfasını oluşturmuştur. Bu savaş aynı zamanda, büyük Atatürk’ü Çanakkale Gelibolu’da milletin geleceğine damga vuran, vazgeçilmez bir askeri deha ve önder olarak tarih sahnesine çıkarmıştır.“ denildi.
Ardından programa geçildi. Derneğin çocuk ve gençlerinden oluşan programı Şef Nevzat Şundo yönetti. “İstiklal Marşı”, “Çanakkale Türküsü” ve “Yemen Yemen” gibi eserlerle başlayan program çok sayıda tanıdık parçalarla devam etti.
İster ses ister de saz sanatçılarının icra ettikleri sanat katılımcılar tarafından büyük beğeni kazandı. Bizce seyirci karşısına gelen bütün sanatçılar alkışı hak etti. Ancak, Sena Tüfekçi ve Andi Kazazi’nin performansları diğerlerinden farklıydı.
Bu gençler, “Doğru Yol” derneğinin etkinliklerini yarınlarda sırtlayacaklar.
Bu yüzden Muhammet Şatri’ye, Bartu Kırle’ye, Ömür Pala’ya, Sıla Cibo’ya, Varis Tamnik’a, Ammar Çololar’a, Ermal Gaşi’ye, Elber Pala’ya, Fuad Şekaci’ye, Kenan Tabak’a, Sena Tüfekçi’ye, Andi Kazazi’yi izleyenler büyük br beğeni ile dinleyerek bu etkinlik için teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL