Güncel Manşet Siyaset

Balyoz davası kararı Türk Ordusunu imha operasyonudur.

Balyoz davası kararı Türk Ordusunu imha operasyonudur.

           

İşçi Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak yazılı bir açıklama yaparak, Balyoz davası kararının Türk Ordusu’nun imha operasyonu olduğunu belirtti.

Alabak’ın yazılı açıklaması şöyle;

“Artık Türk Silahlı Kuvvetlerindeki terfi ve hiyerarşinin belirlenmesinde kıdem ve yeterlilik değil, özel yetkili mahkemelerin kararları belirleyici olmaktadır. Silivri’de, Sincan’da, İzmir’de görülen sözde yargılamalar ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesi yeniden şüra kararlarına bırakılmaksızın belirlenmektedir.          

   Silivri’de görülen mahkemede savunma hakkı kısıtlanmış, son dönemlerde savunmanın olmadığı dava süreci izlenmiş ve yargılananlar sahte delilleri çürüten kanıtlarını ortaya koyamadan haklarında hüküm verilmiştir.            

 Başbakan Erdoğan karardan bir hafta önce basına verdiği beyanda “Balyoz davası ile ilgili ellerinde önemli bilgiler olduğunu, zamanı geldiğinde bunu paylaşacağını ama şimdi zamanı olmadığını” beyan etmiştir. 330 sanık hakkında 20 yıla kadar varan mahkumiyet kararları veren mahkeme bu önemli davada ellerinde bilgi ve belge olduğunu iddia eden yürütmenin başındaki kişiye nedir bunlar? Diye sormadan hüküm vermiştir. Bu hükmün adil olduğuna katılmak mümkün müdür?         

   Balyoz davası “siyasal İslam ile Kemalistler arasındaki iktidar kavgasıdır” diye hüküm verenler başlarını kuma gömmüş, ülkemiz gerçeklerinden kopmuşlardır.        

     Org. Necip TORUMTAY’ ın Özal-Bush planını reddetmesi, Org. Eşref BİTLİS’in şehit edilmesi, 1996 Çelik Harekatı ve 2003 körfez savaşında Amerikan taleplerine direnilmesi,  ABD için, hizadan çıkan Türk ordusuydu. 2003 yılında ABD elçiliğinden bildirilen yazışmalarda hizadan çıkan Türk generallerinin tasfiyesine yönelik planlar öneriliyordu. Daha dün “Türk ordusunu kafesledik” diye beyanlarda bulundular.           

Görülmektedir ki Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Gölcük, Casusluk gibi davalar ile ABD emperyalizmi ve işbirlikçileri, bölgemize ve ülkemize yönelik planlarının gerçekleşmesi için ordumuza ve ülkemiz yurtseverlerine karşı bir operasyon yürütmektedir. Bu gerçeği göremeyenler için söylenecek fazla söz yoktur.            

AKP genel başkanı da bu durumu meclis kürsüsünden dile getirerek, Büyük Ortadoğu projesinden bahsederken “bu konuda bize de bir görev verildi ve biz bu görevi üstlendik” diyordu.          

   “Darbe yapacakları” yaygarasının ardına gizlenerek bir tasfiye operasyonu gerçekleştiriliyordu.Ülkemizde bugün yaşanan emperyalizme, işbirlikçiliğine ve ortaçağ gericiliğine karşı yürütülen mücadeledir.  Atatürk Cumhuriyeti karşı devrimin saldırısına maruz kalmış ve büyük oranda tasfiye edilmiştir. Ülkemiz bu gün sorunlarını artık bir devrim ile çözme noktasına gelmiştir. Emperyalizme, gericiliğe ve ortaçağ karanlığına karşı yeniden Atatürk Türkiye’sini kurmak için, mazlum milletlere önderlik etmiş milletimiz yeniden ayağa kalkacak ve ülkemize yönelen bu saldırıyı bertaraf edecektir. Bu saldırıyı bertaraf edecek harekatın adresi de İŞÇİ PARTİSİ’dir. ”

Çetin ALABAK

İşçi Partisi İlçe Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL