TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Dünya Okuma Sayısı: 706

BANDIRMA VAPURA ARTIK HOLLANDA ÇANAKKALE MÜZESİ’NDE

ÇANAKKALE MÜZESİNE 53 YILLIK BİR ARMAĞAN GELDİ BANDIRMA VAPURU TEŞEKKÜRLER CİHAT ÇELİKOĞLU .MÜZEYE GÜZEL BİR BAĞIŞLA GÖNÜLLERİ FETHETTİ   Hollanda’nın  Den Haag şehrinde Mimar olarak  çalışan  tanınmış mimarlardan Cihat Çelikoğlu, ..

BANDIRMA VAPURA ARTIK HOLLANDA ÇANAKKALE MÜZESİ’NDE
ÇANAKKALE MÜZESİNE 53 YILLIK BİR ARMAĞAN GELDİ BANDIRMA VAPURU
TEŞEKKÜRLER CİHAT ÇELİKOĞLU .MÜZEYE GÜZEL BİR BAĞIŞLA GÖNÜLLERİ FETHETTİ
 
Hollanda’nın  Den Haag şehrinde Mimar olarak  çalışan  tanınmış mimarlardan Cihat Çelikoğlu,   53 yıl önce bir kader mahkumunun hapishanede elle yaptığı Atamızın  Samsuna çıktığı BANDIRMA  vapurunu  müzeye ziyarette  Bülent Türker‘e hediye etti.
Hollanda’nın tanınmış simalarından Fikirtepeli Erdoğan ile birlikte hem müzeyi ziyaret eden hemde hediyeyi takdim eden  Cihat Çelikoğlu  yaptığı  “açıklamada mimarlık büromuza hediye gelmişti. Düşündük bunun en uygun yeri Rotterdam’ daki Dünya Kültür ödülünü alan  gönüllü çalışmaları ile  tanınan Kraliyet Şovalyesi Bülent Türker in müzesine yakışacağını arkadaşım Erdoğan ile karar verdik.Ve müzeye teslim ettik.  Çok gurur duyduk.” dedi.
Fikirtepeli Erdoğan da yaptığı açıklamada  “İstanbulda  53 yıl önce yapılan ve  bizlere ulaşan bu güzel  eserin manevi değeri çok fazla .Bülent Türker in müzesini geçen yıl ziyaret etmiştik  . En uygun yer orası oldağuna karar verdik ve hediyemizi takdim ettik. şeklinde konuştu.
Müze sahibi Bülent Türker  ise “Bu sürpriz hediyeye çok sevindik. Pandemiden sonra müze ziyaretine gelen kişiler ve çocuklar Bandırma vapurunun bire bir el yapımı  maketini görünce çok mutlu olacaklarını  düşünüyorum. Bu güne kadar müzemize gelen en güzel hediyelerden biri. Teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL