Güncel

Barış Manço’nun Doğum Günü Klasik Aracının Başında Kutlandı…

Barış Manço’nun Doğum Günü Klasik Aracının Başında Kutlandı…

  • Bugüne kadar ortaya çıkmamış, 1967 model klasik aracının başında yapılan anma programına Lale Manço Ahıskalı, Doğukan ve Batıkan Manço, Kurtalan Ekspres kurucu üyesi Celal Güvenç, televizyoncu İlker Ayrık ve Barış Manço’nun manevi babası Muhittin Kocataş katıldı

İstanbul (Özel)- Türk rock müziğin öncülerinden ve Anadolu rock türünün kurucularından olan Barış Manço, 02 Ocak cumartesi günü 73.yaş gününde bugüne kadar ortaya çıkartılmamış olan klasik aracının başında,  eşi Lale Manço Ahıskalı, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço, Kurtalan Ekspres’în kurucu  üyesi Celal Güven, İlker Ayrık ve hayranlarının katılımlarıyla muhteşem bir seremoniyle Kadıköy’de anıldı.

6M0A1470 6M0A1483 6M0A1524 6M0A1573İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organize ettiği ve “Barış’la Nice Yıllara”adlı etkinlikte Barış Manço’nun yıllarca severek kullandığı ve ilk defa sevenleriyle buluşturulan 1967 model Ford Mustang marka klasik aracının yanı sıra, kendisinin ilk ve tek filmi olan “Baba Bizi Eversene” filminde kullandığı ve yıllarca Kurtalan Ekspres’i konser turneleri için Türkiye’nin her noktasına taşıyan 1949 model otomobil de, üzerinde filme ait görsellerle süslenmiş şekilde programda yer aldı. 

Klasik aracının üstünde, cennet ismini verdiği 1970’li yıllara ait orijinal sahne kostümü, kemeri, çizmesi, yüzükleri ve akustik gitarı da hayranları için 73.yaş gününde sergilendi.

Barış Manço şarkılarından oluşan repertuarlarıyla aracın yanında sahne alan Full Aksesuar grubunun yanı sıra, Manço’yla uzun yıllar birlikte çalışan Kurtalan Ekspres kurucu üyesi Celal Güvenç, televizyoncu İlker Ayrık ve Barış Manço’nun üvey babası Muhittin Kocataş da anma programında hazır bulundular.

6M0A1755 6M0A1608Etkinlikle ilgili açıklama yapan Barış Manço’nun   eşi Lale Manço, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’ne böylesine renkli bir programı hazırladığı ve klasik aracını ortaya çıkardığı için teşekkür ettiler.Oğlu Doğukan Manço ise Barış Manço sevgisinin her geçen gün arttığını ifade etti. 

6M0A1828 6M0A1869Programa ilişkin bilgi veren İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay şunları söyledi: “Şu anda aramızda olmayan Ayhan Işık,Yılmaz Güney,Hulusi Kentmen gibi, bir döneme damgasını vurmuş çok önemli şahsiyetlerin yanında,Türkan Şoray, Ediz Hun, Günay, İlyas Salman gibi efsane oyuncular için bugüne kadar birçok saygı etkinliği organize ettik ve Yeşilçam sinemasıyla bize büyük mutluluklar yaşatmış isimlere vefa borcumuzu ödeme fırsatı yakaladık. Bugün ise ülkemizin çok ihtiyacı olan barış ortamı için,sevgili Barış ağabeyin manevi huzurunda vasiyetine uygun şekilde ve klasik aracının gölgesinde yaş gününü kutladık. Umarız ki barışa katkımız olur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL