Siyaset

Barış ve Kardeşliği Kazanacağız!

1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun! HABER MERKEZİ Sol Parti Keşan İlçe Başkanı Ali Erol Durmaz, 1Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; “AKP iktidarının..

Barış ve Kardeşliği Kazanacağız!

1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun!

HABER MERKEZİ

Sol Parti Keşan İlçe Başkanı Ali Erol Durmaz, 1Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

AKP iktidarının etnik ve mezhepsel ayrıştırmaları körükleyerek, kötülük iktidarını sürdürmenin yollarını aradığı günlerdeyiz.

21 yılın sonunda ülkeyi yönetemez hale gelen AKP’nin bu gün için en belirgin özellikleri zam, zulüm, sefalet ve baskıdır. Diğer yandan uyguladığı “ötekileştirme” politikaları ve kullandıkları dil ile de toplumu sürekli bölme ve karşı karşıya getirme çabası içersindeler.  

AKP’nin uyguladığı bu politikalarına inat; ezilenlerin birliğini, kardeşliğini ve bir arada yaşamı savunarak, Tüm halkların ve tüm ezilenlerin özgür yaşadığı bir dünya için barış ve kardeşliği hep birlikte kazanacağız.

Bölgemizde ve Dünyada barışı savunmak için, emperyalizmin ve NATO’nun yıkım politikalarına, Ülkemizin sınırlarını ateş çemberine çeviren AKP’nin emperyalist yayılmacı hayallerine kararlılıkla karşı çıkmaya devam edeceğiz.“

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL