TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 125.716
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.193
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 71
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.938
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 2.505

“ BAŞARDI” yazan kapının ardında…

  Yığın yığın azim var, Hayal gücü var,  Sabır var. Çalışmak için ilham perilerinin gelmesini beklersen yanılırsın; çünkü gelmeyecekler. Öyleyse perileri sen çağır; göreceksin sen çağırır çağırmaz gelecekler. Birileri gelsin,..

“ BAŞARDI” yazan kapının ardında…

 

Yığın yığın azim var,

Hayal gücü var,

 Sabır var.

Çalışmak için ilham perilerinin gelmesini beklersen yanılırsın; çünkü gelmeyecekler. Öyleyse perileri sen çağır; göreceksin sen çağırır çağırmaz gelecekler. Birileri gelsin, seni çalışmaya teşvik etsin diye bekleme

Kimse senin yerine çalışmayacak, kendi işini kendin yapmak zorundasın.

Bazılarımız yerinden kalkmaya üşeniyor. Biraz çalışsa pulları dökülecek.

Anne, su verir misin? Anne çok yoruldum. Ben çalıştım; ama anlamıyorum. Benim elimden gelen bu, daha ne yapayım. Hep ders hep ders… Bıktım çalışmaktan. Keşke bu dünyaya gelmeseydim. Offff, yaşamak istemiyorum.“ Bu sözleri duyar gibiyim.

Ders çalışmamak için hasta numarası yapanları biliyorum; sen de yap, göreceksin çok işe yarıyor.

Zaten coronayla ilgili zor günlerdeyiz, ailenin canı burnunda, hemen seninle ilgilenmeye başlayacaklar.” Önce çocuğumun sağlığı diyecek annenle baban; ders olmasa da olur.

Böylece hem ders çalışmaktan kurtulacaksın hem etrafındakiler el pençe divan duracak. Sen de bu durumun keyfini çıkaracaksın. Nasıl da kıs kıs gülüyorsun. Kim bilir etrafındakilerle nasıl alay ediyorsun. Çok akıllısın sen çooook…

Tabii bu kaçışların da bir nedeni var. Başarıyı istememek gibi…

Hayalleriniz yoksa her şey size eziyet gelecektir. “Online sistemde ben anlamıyorum, sınıftaki gibi motive olamıyorum, bana ne okullar açılsın.”

Hayalleri olanlarsa bütün eziyetlere, uykusuzluğa katlanır ve sonunda istediğine ulaşır. Çünkü onların ulaşmak istediği hayalleri var. Oraya ulaşmak onun olmazsa olmazı olmuş. Hayallerine ulaşmak onlar için namus meselesi olmuştur.

“Pat Mesiti’ nin “Hayalleri Olanlar Asla Uyumazlar” kitabını mutlaka okumanızı öneririm. Kendini, hayallerini, çektiği zorlukları, mücadele ruhunu anlatıyor yazar bu kitabında.

 

Gerçekten başarmayı isteyenler, denizin dibindeki inciye ulaşmak için elinden geleni yapar.

Ve soruyorum:”Kimler inciye( başarıya) ulaşmak istiyor? Göreyim parmakları…”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL