TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.342
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 164
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.905
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 7.274

Basın toplantısı yapmayın, haberlerinizi mail veya whatsapp grupları ile gönderin

Son 15 gün içerisinde Koronavirüste ülke genelindeki artış ve ölümler son hızla artarken, Keşan’da bu artış ve ölümlerden etkileniyor. Keşan’da son haftada resmi bilgiler dahilinde olmasa da 25’e yakın Covid..

Basın toplantısı yapmayın, haberlerinizi mail veya whatsapp grupları ile gönderin

Son 15 gün içerisinde Koronavirüste ülke genelindeki artış ve ölümler son hızla artarken, Keşan’da bu artış ve ölümlerden etkileniyor.

Keşan’da son haftada resmi bilgiler dahilinde olmasa da 25’e yakın Covid 19 vakasından vatandaşımızın hayatını kaybettiğini de üzüntü ile takip etmekteyiz. Keşan’da yine resmi bilgiler dahilinde olmasa da günde 100’e yakın Covid vakasına rastlanmakta olduğu da gelen duyumlar arasında maalesef.

Son olarak Keşan’da Medya Keşan Gazetesi’nde gazetenin yazı işleri müdürü, 1 muhabir ve 1 editör ile 1 teknik personelin Covid testlerinin pozitif çıktığı haberlerinin kamuoyunda yer almasına üzüldük.

Bunun dışında Keşan’da Medya Gazetesi dışında günlük olarak diğer 2 gazete ile 1 internet sitesi muhabiri olmak üzere 4 gazeteci arkadaşımız da Covid testi yaptırdı ve bu arkadaşlarımızın testlerinin negatif çıkması bizleri sevindirdi.

Yine Keşan’da internet radyo sahibi olan bir arkadaşımızın da Covid testi pozitif çıkmış kendisi karantina süresini sağlıklı bir şekilde atlatarak karantina sürecinden çıkmıştır.

Uzunköprü’de bir gazeteci arkadaşımız ve eşinin Covid testi de pozitif çıkmış ve kendileri 14 günlük karantina süresini sağlıklı bir şekilde atlatarak işlerinin başına dönmüşlerdir.

Burada testleri pozitif çıkan basın mensubu arkadaşlarıma geçmiş olsun diyor, acil şifalar dliyorum.

Her gün haber için her türlü topluluğa giren ve insanlarla yüz yüze gelen basın mensubu arkadaşlarımıza da dikkatli olmaya davet ediyorum.

Yine Keşan Online adlı sitenin “Online Buluşmalar” adlı konukların katıldığı ve yerel basın mensuplarının konuklara sorularını ilettiği programa da bir süre ara verilmesinin de bu ortamda çok iyi olacağını düşünüyor ve arkadaşlarımıza da bu konuda bir tavsiyede bulunuyorum.

Bu hızlı artış süresince Keşan’da ki kamu kurum ve kuruluşları ile oda, dernek, siyasi parti temsilcilerine bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Lütfen bu hastalığın hızla yayıldığı dönemde basın toplantısı yaparak gazeteci arkadaşlarımızı basın toplantılarına davet etmeyin. Bu açıklamalarınızı  mail veya kurumunuza ait olan whatsapp grupları ile yapın. Böylece hem gazeteci meslektaşlarımızı hem de kendinizi riske atmamış olursunuz.

Keşan’ın dışında bölgemizde de bu tür bir uygulamanın bu süreç sona erene kadar yararlı olacağına inanıyorum. Buradan bu konunun dikkate alınmasını ve gazeteci meslektaşlarımızı da bu konuya duyarlılık göstererek ortak hareket etmeye davet ediyorum.

Son olarak herkesi hijyen, sosyal mesafe ve maske kuralına uymaya davet ediyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL