Başkan Bostancı, Yeni ve Modern Pazar Yerinin müjdesini verdi

Başkan Bostancı, Yeni ve Modern Pazar Yerinin müjdesini verdi

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, son yaptığı açıklamayla Enez’de yeni ve modern bir pazar yeri yapımına başlanılacağını müjdeledi. 23 Ocak 2018 tarihinde pazar yeri yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Bostancı, sözlerine şöyle devam etti; “Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü ilçemiz yaz sezonunda 150 bin nüfusa ev sahipliği yapar duruma geldi. Eski pazar yerimizin artık...

Haberin Tarihi: 11 Ocak 2018 - Okunma Sayısı:180 defa okundu.
Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, son yaptığı açıklamayla Enez’de yeni ve modern bir pazar yeri yapımına başlanılacağını müjdeledi. 23 Ocak 2018 tarihinde pazar yeri yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Başkan Bostancı, sözlerine şöyle devam etti; “Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü ilçemiz yaz sezonunda 150 bin nüfusa ev sahipliği yapar duruma geldi. Eski pazar yerimizin artık yeterli olmayacağını biliyor ve en kısa zamanda çalışmalarımıza başlıyoruz. Konu hakkında bir çok kez haksız eleştirilere maruz kaldık. Fakat bilindiği gibi doğal ve arkeolojik bir çok sit alanına sahip ilçemizde inşaat yapımına başlamak, İpsala ve Keşan ilçelerinde olduğu kadar basit bir iş değil. Gerekli izinler ve prosedürler uzun zaman alabiliyor. Lakin son iki yılda ilgili kurumlara yaptığımız başvurular nihayet sonuçlandı.Gerekli izinleri aldık ve İl Başkanımız İlyas Akmeşe ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretinde yeni pazar yeri yapımı için gerekli finansmanı sağladık. 15 Haziran 2018’de pazar yerimizin yapımını tamamlamak ve açılışını yapmak istiyoruz”dedi.

Enez’de bir ilk olacak

Başkan Bostancı, açıklamasında yeni yapılacak olan pazar yeri ile ilgili şu açıklamalara da yer verdi; “Yeni pazar yerimiz şu an bulunduğu yerde yapılacak ve 3500 m² alana sahip olacak. Kapalı ve içerisinde dükkanlar bulunacak olan pazar yerimizin üzerine güneş panelleri koyarak ilçemizin elektrik enerjisini bu paneller yoluyla sağlamayı düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi cuma günleri halk pazarı olarak kullanılacak olan pazar yerimiz, cuma günlerinin dışında köy pazarı olarak kullanılacak ve köylülerimiz kendi ürettiği ürünleri burada pazarlayabilecekler” dedi.

Başkan Bostancı; Enez halkına ve Enez’i ziyaret eden tüm misafirlerimize hayırlı olsun diyerek sözlerine son verdi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı