Güncel

Başkan Eşkinat Kolombiya’da 2016 Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Zirvesi’ne katıldı

Başkan Eşkinat Kolombiya’da 2016 Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Zirvesi’ne katıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Kolombiya’nın Bogota şehrinde düzenlenen 2016 Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Zirvesi’ne katıldı.

DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDEN 3 BİNİN ÜZERİNDE BELEDİYE BAŞKANI KATILDI

1 2

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 3 binin üzerinde belediye başkanının katıldığı toplantıda katılımcılar sürdürülebilir kalkınmayı tetikleyici olarak toplu taşıma, uyuşturucu ile mücadele politikaları, kent hakkı, şeffaf ve kapsayıcı şehir gelişimi ve kültür konularında birçok oturumda bir araya geldi.

  1. YEREL DEMOKRASİ VE YERELLEŞME KÜRESEL LANSMAN RAPORU HAZIRLANDI

3 4“2030 gündemine göndermeler ve Yeni Kentsel Gündem’ konulu Yönetim Kurulu toplantısına da katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 4. Yerel Demokrasi ve Yerelleşme Küresel Lansmanı raporuna da katkı verdi.

2016-2019 DÖNEMİ BAŞKANI SEÇİLDİ

  1. Yüzyıl için Yerel ve Bölgesel Yönetimler Küresel Gündem önerilerini desteklemek için dünyanın dört bir yanından yapılan analizler, yenilikçi örnekler ve vaka çalışmalarının yer aldığı rapor sonunda ise UCLG Dünya Konseyi Toplantısı 2016-2019 dönemi başkanlık seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonunda UCLG yeni Başkanı Mpho Parklar Tau seçildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL