Spor

Başkan Gürkan, EUROCUP’daki Temsilcimize Başarılar Diledi…

Başkan Gürkan, EUROCUP’daki Temsilcimize Başarılar Diledi…

 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, FIBA Euro Cup C grubundaki rakibi Rusya’nın Chevakata takımını mağlup ederek son 16’ya kalan ve Eurocup Top 16’da ilk maçını gerçekleştirecek olan Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol takımına başarılar diledi.

Afiş-1 (2) IMG_4215

                Edirne’nin Avrupa’daki temsilcisi olan Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Takımı, geçtiğimiz günlerde FIBA Euro Cup C grubundaki rakibi Rusya’nın Chevakata takımını 3 sayı farkla 97-94 kazanarak, Eurocup Top 16’ya kaldı.

 IMG_4221              

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 07 Ocak 2016 Perşembe günü saat: 19.00’da Mimar Sinan Spor Salonu’nda Fransa’nın Basket Landes takımıyla karşılaşacak olan Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Takımına başarılar diledi.

  Eurocup Top 16’da ilk karşılaşmasının oldukça zor geçeceğini ifade eden Gürkan, “16 takım arasında yapılan sıralamada 5.sırada yer alan Fransız Basket Landes takımına karşılık Edirne Belediyesi Edirnespor sıralamada 12.sırada yer aldı. Rusya’nın Chevakata takımını 3 sayı farkla 97-94 kazanarak, Eurocup Top 16’ya kalan takımızın isteyince neler yapabileceğine bu maçta şahit olduk.  07 Ocak 2016 Perşembe günü saat: 19.00’da gerçekleştirilecek olan maçta da takımımızın harikalar yaratacağına, Edirne’nin yüzünü bir kez daha güldüreceğine olan inancım tam” diye konuştu.

Rakibin oldukça güçlü olduğuna değinen Gürkan, “Evet rakibimiz çok güçlü. Ancak biz sezon başında güneşi hedeflemiştik. Büyük bir inançla çıktığımız bu yolda hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Takımımız Edirne halkından aldığı güç ve destekle iyi bir oyun sergileyerek, galibiyeti Edirne’ye getirecek. Tüm Edirne halkını da takımlarını desteklemek için 07 Ocak 2016 Perşembe günü saat: 19.00’da Mimar Sinan Spor Salonu’na davet ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL