Manşet Siyaset Spor

Başkan Mehmet Özcan’dan sporcu çocuklara destek

Başkan Mehmet Özcan’dan sporcu çocuklara destek

   

Erdoğan Demir

 Keşan Belediyesi ve Keşan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan, Yaz Okulu Futbol çalışmalarını izleyen Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, çocuklarla bir araya geldi ve çocuklara malzeme ile her türlü yardımda bulunacağını söyledi.

Keşan Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Semt Sahasına gelen Özcan, Halk Eğitim Merkezi’nin Yeni Mescit ve Mustafa Kemal paşa Mahallesi’ndeki çocuklara yönelik açtığı Yaz Futbol Okulu’na kendilerinin de malzeme ve gerekli yardımı yapmaya hazır olduklarını belirterek şunları söyledi. “Toplumumuzun ve Keşan’ın bu tür spor sahalarına ihtiyacı var.Biliyorsunuz Atatürk Spor Tesisleri’ni Keşan Belediyesi olarak devraldıktan sonra daha iyi bir hale getirdik. Burası da Keşan’a kazandırdığımız ikinci stad. Spor sahalarının çoğalması lazım ki ,sadece futbol değil çocuklarımız spor yapsınlar. Sporu yaygınlaştırdığınız aman, tabi ne kadar çok imkanınız varsa o kadar çocuğu da futbola da spora da yetişmiş sporcu olur. Önemli olan çocuklarımıza spor yaptıracak imkanları arttırmak.

  

Mustafa Kemal Paşa ve Yenimescit Mahalle Muhtarlığımız Halk Eğitim Merkezi ile birlikte futbol kursu düzenlemişler. Bu kursu kimin düzenlediği önemli değil bizde şimdi bu çocuklarımıza malzeme desteği vereceğiz. Yeter ki bu gençlerimiz ve çocuklarımız spor yapsınlar.Hem bedenen hem de zeka açısından spor yapan insan gelişir. Çocuklarımız istedikleri zaman bu sahamızdan yararlanabilirler. Bu sahayı süs olsun diye yapmadık. Kullanılması için yaptık” şeklinde konuştu.

 

Antrenör Nevruz Kaldı kursun, Cumartesi –Pazar  Keşan Belediyesi’ne ait Cumhuriyet Mahallesi’ndeki semt sahasında yapılacağını belirterek iki grup olması halinde hafta içi de kursların olacağını belirterek “Şu an 25 kaydımız var.Ama sanırım bu sayı 50 kişiye ulaşacak ve ikinci grupta açılacak.25 kişiden fazla gruba eğitim vermek zor olur. O yüzden iki gruba böleceğiz gerekirse” dedi.

Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ve Yeni Mescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar’da, mahallelerinde olan ve spor yapmak isteyen çocuklara sahip çıkarak onlara spor yapma imkanı tanıyan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ile Keşan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

        Özcan, ziyaret sırasında kursa 5 adet futbol topu da hediye etti.Özcan, belediye olarak kurs için gerekli malzemelerin de önümüzdeki günlerde temin edileceğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL