Bölgeden

BAŞKAN ÖZACAR ÖĞRETMENLERİ BU YIL DA UNUTMADI

BAŞKAN ÖZACAR ÖĞRETMENLERİ BU YIL DA UNUTMADI

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçe milli eğitim müdürü ile okulları ziyaret eden Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ilçede görev yapan tüm öğretmenlere geleneksel hale getirdiği ‘Anılarıyla Atatürk’ isimli ajanda hediye etti.

DSC_9041 DSC_9042 DSC_9049 DSC_9062

Öğretmenler Günü nedeniyle ilçe milli eğitim müdürü ile okulları ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Özacar, tüm öğretmenlere geleneksel hale getirdiği ‘Atatürk 2016’ ajandası hediye etti.

DSC_9066 DSC_9078 DSC_9084 DSC_9092İlk olarak Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Özacar, “Zamanında nice muallimlerin ve alimlerin nefes aldığı bu kutsal topraklarda, mesleklerin en kutsalını icra ediyorsunuz. Sizlerin nezdinde ilçemizde görev yapan, başımızın tacı tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi. Özacar, ziyaret sonunda milli eğitim müdürü ve şube müdürlerine ajanda takdim etti.

DSC_9119 DSC_9140

Beraberindeki meclis üyeleri ile birlikte okul ziyaretlerine 75.Yıl İlkokulu’ndan başlayan Başkan Özacar, daha sonra Gazi Süleyman Paşa İlkokulu ve Gelibolu Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, öğretmenlerle bir araya geldi.

DSC_9163 DSC_9186

Öğretmenlere Atatürk’ün “Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan gençlerimizin eğitilmesi olacaktır” sözünü hatırlatan Özacar, “Türkiye’nin geleceği sizlerin ellerinde. O kadar kutsal bir mesleğiniz var ki, yetiştirdiğiniz ve yetiştireceğiniz öğrencileriniz ile bu ülkenin gelişmesinde de önemli payınız olacaktır. Size duyduğumuz saygıyı anlatmak tarifsiz ve güçtür. Yeni nesil isimli eserin sahipleri olan sizlerle Gelibolu’da aynı toprağın üzerinde, aynı gökyüzünün altında yaşamaktan onur duyuyor ve varlığınızla övünüyoruz. Hak ettiğiniz değere ulaşmanızı,  dünyanın en gelişmiş ülkelerinin öğretmenlerinin sahip olduğu haklara erişmenizi bütün kalbimle arzuluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü en iyi dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak hayatta olmayan tüm eğitimcilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum ” ifadelerini kullandı.

DSC_9187 DSC_9188

‘Anılarıyla Atatürk’ isimli 2016 ajandasını ilçe sınırları içerisinde görev yapan tüm öğretmenlere ulaştıran Belediye Başkanı Özacar, emekli öğretmenleri de unutmadı. Özacar, emekli öğretmenler Ayşe Çakmak ve Hüseyin Aydemir’i de evlerinde ziyaret etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL