TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.226
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.197
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 221
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 20.458
Ekonomi Haberleri Siyaset

BAŞKAN ŞAPÇI: ‘’BÖLGEMİZE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE EKONOMİK BÜYÜME VE GELİŞTİRME KAZANDIRMA KONUSUNDA KARARLIYIZ’’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Trakya Oda ve Borsa Başkanları ile 3 ağustos salı günü Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan istişare toplantısında bir araya..

BAŞKAN ŞAPÇI: ‘’BÖLGEMİZE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE EKONOMİK BÜYÜME VE GELİŞTİRME KAZANDIRMA KONUSUNDA KARARLIYIZ’’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Trakya Oda ve Borsa Başkanları ile 3 ağustos salı günü Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan istişare toplantısında bir araya geldi.

TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ile gerçekleştirilen istişare toplantısında, Trakya Oda ve Borsa Başkanları’nın yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri; Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de hazır bulundu.

Başkan Şapçı: ‘’Bölgemize Önemli Ölçüde Ekonomik Büyüme ve Geliştirme Kazandırma Konusunda Kararlıyız’’

İstişare toplantısı sonrası konuşan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, ‘’Toplantımızda bölgemizin önemli sorunlarına çözüm bulmak başta olmak üzere  Hamzadere Bölgemizin tarım, turizm havzasına katkı sağlayacak ve bölgede katma değer yaratacak planlamalarımızla ilgili taleplerimizi Sayın Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop’a ilettik. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Keşan ve İpsala Ticaret Borsalarımızla birlikte üretim, yatırım, istihdam ve ihracat konularında bölgemize önemli ölçüde ekonomik büyüme ve gelişme kazandırma konusunda kararlıyız. Bölgemizin bir çok yatırıma ev sahipliği yapacağına inancımız tamdır. Bölgemizin Milletvekillerinin de katıldığı, Meclis Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ile gerçekleştirdiğimiz istişare toplantımızın bölgemize katkı sağlamasını temenni ediyor, bölgemizi en ileriye taşıyacak adımları gerçekleştirmek için söz veriyoruz’’ Dedi.

‘’Bölgemizde Katma Değer Yaratacak Projelerimizi

Hep Birlikte Hayata Geçireceğiz’’

Başkan Şapçı konuşmasının devamında Hamzadere Sulama Projesinin bölge açısından önemine değinerek, ‘’Hamzaderemiz bir barajdan çok daha fazlası. Tarımsal üretimimiz için adete bir can damarı. Topraklarımızın bereketini artırarak bölgemizin istihdam, su ve enerji haritasına yön verecek Hamzadere Sulama Projemizin bölgemiz açısından önemini Sayın Meclis Başkanımıza bir kez daha aktardık. Hamzadere Sulama Projemizin tamamlanmasını ve tamamen işletmeye açılmasını talep ettik. Bölgemizin verimli ovalarını ve lojistik avantajlarını taçlandıracak, bölgemizdeki tüm sektörlere katkı sağlayacak, bölgesel ticaretimizi ulusal ve uluslararası düzeye taşıyacak Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesinin destek seviyesinin 2022 yatırım bütçesinde yer almasını taleplerimize ekledik. Üretimcilerimizden yatırımcılarımıza bölgemizde katma değer yaratacak bu projelerimizi inşallah hep birlikte hayata geçireceğiz.’’

‘’Saros Bölgemiz İçin Taleplerimizide

 Sayın Meclis Başkanımıza İlettik’’

Saros Turizmine de değinen Başkan Şapçı, ‘’Kültürün, tarihin, yeşilin deniz-kum ve güneşle bir arada olduğu Saros Körfezimizin gelecekte en önemli turizm bölgesi olacağına dair inancımız tamdır. Bölge ekonomimizin gelişmesinde önemli bir yeri olan Saros Turizmi bölgemizde yarattığı katma değer bakımından da çok önemli. Saros Bölgemizin gelişimi ile ilgili Keşan TSO olarak Avrupa Birliği projeleri geliştirerek var gücümüzle çalışıyoruz. Saros Körfezimize daha büyük yatırımların gelmesi için 1/25.000’lik imar planının tamamlanmasını ve Keşan – Enez Karayolunun genişletilerek yenilenmesini, Yayla Limanında yaşanılan problemlerin çözülmesi taleplerimizi de istişare toplantımızda Sayın Meclis Başkanımıza ilettik. Keşan TSO olarak Keşan ve İpsala Borsalarımız ile işbirliği içerisinde bölgemizin talep ve ihtiyaçlarına çözüm bulmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.’’ Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL