Köşe Yazısı

Bayram Geldi…

Şimal Yıldızı Recebiye ÇATAKSEZER rcataksezer@kesanpostasi.com     Bayram geldi gelmesini de , geçirdiğimiz bu sıkıntılı günlerde bayram yazısı yazmak bile kendi adıma beni bu kadar zorluyorsa bayramı geçirmek ve bayram..

Bayram Geldi…

44

Şimal Yıldızı

Recebiye ÇATAKSEZER

rcataksezer@kesanpostasi.com

 

 

Bayram geldi gelmesini de , geçirdiğimiz bu sıkıntılı günlerde bayram yazısı yazmak bile kendi adıma beni bu kadar zorluyorsa bayramı geçirmek ve bayram kutlamak yüreği yaralı analara ne kadar da zordur.

Kaç evde bayram bayram havasında acaba? böyle olmamalı bayramlar memleketimin neredeyse her bir köşesinde gam, keder ,hüzün kaplıyken şehit haberleri gelmeye devam ederken anaların ,evlatların ,eşlerin gözyaşları hala dinmemişken bayram sevincini yaşamak kolay mı?

Ah bayramlar ah bayramlar ne kadar güzeldi eski bayramlar demek bile bir bayram geleneğimiz olmuş yaşı kaç olursa olsun herkes eski bayramları özlüyor .Bayramlar manevi duyguların en yoğun yaşandığı günlerdendir çoluk çocuk bir araya gelmenin beklendiği en özel anlardan biridir gerçi ülkemizde bayram deyince hemen tatil aklımıza gelmeye başlasada hala bayram geleneğimizin devam ettiğine inananlardanım aman ha yola çıkarken dikkatli olunuz bu güzel anları acılara cevirmeyelim.

Eski bayramlar dedikmi benim bu ara ilk aklıma gelen kartpostllar oluyor ne kadar güzeldi onlar ne büyük zevkle yazılırdı dolmakalemle arkaları herkes yüreğinden doruklara akanları paylaşırdı sevdiklerinle özlem hasret yüklü kartpostalar adına gelmiş bir kartpostal nekadar özel hissetiriridi kendini insana…..

Eski Bayramlar işte tek kanallı televizyonlarda Rahmetli Barış Mançonun Bugün bayram şarkısıyla başlayan o güzelim bayramlar şekerler,Mendiller lokumlar harçlıklar çocuk yüreğimizden dökülen sevgi sözcükleri ve Hayat Bayram Olsa şarkısıyla devam eden o güzel bayramlar Teknoloji keşke bu kadar gelişmeseydi diye düşünmüyor değilim hani böyle özel ve güzel günleri anımsadıkça hüzün kaplerken içimi ama hala umudum var Sevgi.Barış.Huzur dolu Mutlu bayramlar yaşayacağımıza …

Herkese sevgi,Barış ve Huzur dolu Musmutlu Bayramlar diliyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL