Bekçi ve Yunus Timlerinin Çalışmaları Takdir Topluyor

kesanpostasi
Okuma Sayısı:23
01 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 17:10 sıralarında Keşan İlçe Emniyetine bağlı Yunus Timlerince  Yeni Mescit Mahallesi Huzur Sokak üzerinde şüphe üzerine durdurulan 40 DZ…  plakalı araç içinde bulunan şahısların yapılan GBT sorgusunda  Ç. Ö. İsimli şahsın arandığı anlaşılmış, araç içinde yapılan aramada bir adet Browning marka 7.65 çapında tabanca ve buna ait şarjör de 6 adet fişek ve bir adet kuru sıkı tabanca ele geçirilmiş. Günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şahıs 6136 SKM den işlem yapılmak üzere gözaltına alınmıştır.
Yine; Yunus timlerince
aynı gün saat 15:00 sıralarında Yeni Mescit mahallesi Huzur sokak girişinde durumundan şüphelenilerek durdurulan A. G. isimli şahsın yapılan üst aramasında bir fişek uyuşturucu madde bulunarak gerekli işlemler için narkotik birimine teslim edilmiştir.
Öte yandan 02 Haziran 2019 Pazar  günü saat 03:45 sıralarında Yukarı Zaferiye Mahallesi Mercan Sokak üzerinde görevini ifa eden Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından durumundan şüphelenilerek durdurulan S. H. isimli şahsın yapılan GBT sorgusunda Keşan Asliye Ceza Mahkemesince “Hırsızlık” suçundan aranması olduğunun anlaşılması üzerine günün nöbetçi C. Savcısınin talimatı ile şahıs gözaltına alınmıştır.
S.H. ve Ç.Ö. çıkarıldıkları Cumhuriyet Savcılığı’nca serbest bırakıldılar.
Vatandaşlar, bekçi ve yunus timlerinin yaptıkları çalışmalar nedeniyle Keşan Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ederek, bu uygulamanın şehrin asayişi anlamında çok önemli olduğunu belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Bayram tatilinde otel hijyenine dikkat ediniz

Bayram tatili yaklaşırken otel, motel, konuk evi gibi […]