HESABIM
Üye Ol

Bekçiler Göreve Başladı

Bekçiler Göreve Başladı

Keşan’da toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla eğitimlerini tamamlayan 17 mahalle bekçisinden 5 tanesi, geçtiğimiz akşam mahallelerdeki yaya devriye ile görevlerine başlarken, bekçilerin, polis ile aynı yetkilere sahip olduğu bildirildi. Mahalleler ve çarşı merkezinde, 22.00 ile 06.00 saatleri arasında yaya devriye görevini gerçekleştirmek için eğitimlerini tamamlayarak Keşan’a görevlendirilen 17 bekçiden 5’i geçtiğimiz akşam görevlerine başladı....

Haberin Tarihi: 14 Mart 2019 - Okunma Sayısı:2188 defa okundu.

Keşan’da toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla eğitimlerini tamamlayan 17 mahalle bekçisinden 5 tanesi, geçtiğimiz akşam mahallelerdeki yaya devriye ile görevlerine başlarken, bekçilerin, polis ile aynı yetkilere sahip olduğu bildirildi.

Mahalleler ve çarşı merkezinde, 22.00 ile 06.00 saatleri arasında yaya devriye görevini gerçekleştirmek için eğitimlerini tamamlayarak Keşan’a görevlendirilen 17 bekçiden 5’i geçtiğimiz akşam görevlerine başladı. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla eğitim alan çarşı ve mahalle bekçileri, gece mahalle ve işyerlerine yaya devriye görevi esnasında, özellikle asayiş olaylarının yoğun olduğu bölgelerde, önleyici ve caydırıcı etki yaratarak suç ve suç oranını azaltma yönünde çalışacak.

Kimlik kontrolü ve üst arama yetkileri ile şüpheli şahıs ve araçları durdurup arama yapma yetkilerine sahipler

Sorumlu oldukları mahalle, sokak, cadde, işyerlerinin bulunduğu çarşı ve güzergahlarda suçu henüz oluşmadan önlemek için yaya devriye görevini yapacak olan bekçiler, Emniyet Genel Müdürlüğü, içerisinde Önleyici Hizmetler Amirliği’ne bağlı olarak çalışacaklar. Keşan’ın farklı noktalarında görev yapacak olan bekçiler, kimlik kontrolü ve üst arama yetkileri ile şüpheli şahıs ve araçları durdurup arama yapma gibi polislerle aynı genişlikteki yetkilere sahipler. Bu itibarla özellikle hırsızlık olayları, narkotik suçlar ve diğer asayiş olaylarının önleyicilik vasfıyla hem de suç oluştuktan sonra adli makamlara teslimi konusunda yeni bir güç olarak emniyet birimlerine katkıda bulunacak.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Bülent
    14 Mart 2019 22:04 Kullanıcı Profili

    Süper bi uygulama
    Çocukluğumda vardı neden bitirdiler neden engellendi hiç bir anlam veremedim
    Belki bu zaman zarfına kadar devam etseydi hayatımızı yaşamımızı çok etkileyeceğinden eminim, benim görüşüm çok şey düzene girecek keşanımıza hayırlı olsun….

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı