Siyaset Okuma Sayısı: 22

Belediye Başkanı Helvacıoğlu’ndan Aksal’a Su Ürünleri Kanunu teşekkürü

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Dr. Fatma Aksal’ın uzun süredir hazırlıklarını yaptığı “Su Ürünleri Kanununda değişiklik yapılmasına Dair Kanun” teklifinin TBMM’i Genel Kurulunda..

Belediye Başkanı Helvacıoğlu’ndan Aksal’a Su Ürünleri Kanunu teşekkürü

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Dr. Fatma Aksal’ın uzun süredir hazırlıklarını yaptığı “Su Ürünleri Kanununda değişiklik yapılmasına Dair Kanun” teklifinin TBMM’i Genel Kurulunda görüşülerek kanunlaştırılmasının bölgemiz ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Bölgemizdeki Saros Körfezi’nin doğal ve turizm güzelliklerinin yanı sıra geçim kaynağı olduğuna da dikkat çeken Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Düzenlemeyle 1971 yılında yürürlüğe giren Su Ürünleri Kanunu’nun sektörün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, mevcut koşullarla uyumlu hale getirilmiştir. Emeği geçen Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal’a teşekkür ediyoruz. Kanun teklifindeki değişiklikler su ürünlerinin sürdürülebilir olmasını ve kaynaklarımızın korunmasını kapsıyor. Yine yapılan düzenlemeler ile denizlerimizde kaçak avcılık son bulacak ve balık avcılığı sektörünün mevcut koşulları ile uyumlu düzenlemeler ile hayata geçirildi.”

Yapılan düzenleme ile kaçak avcılığın bitme noktasına geleceğine inandığını bunun da alınteriyle para kazanan balıkçıları daha bilinçli avcılığa yönelteceğini kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Sayın Vekilimize hem bölgemiz hem de ülkemizin balıkçılık kaynaklarının tükenmemesi ve sektörün geleceği için verdiği katkı nedeniyle çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL