Güncel Okuma Sayısı: 10

Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın, Dünya Engelliler Günü mesajı

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, gösterilen tüm çabalara karşın, engelli yurttaşların önemli sorunları bulunduğu gerçeğini hiçbir zaman gözardı edemeyeceklerini..

Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın, Dünya Engelliler Günü mesajı

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, gösterilen tüm çabalara karşın, engelli yurttaşların önemli sorunları bulunduğu gerçeğini hiçbir zaman gözardı edemeyeceklerini belirterek, “Engelli yurttaşlarımızın yaşamdan tat almalarını ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak olanaklar yaratılması, onların yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması, yalnızca engelli yurttaşlarımızı değil, tüm toplumu mutlu kılacaktır” dedi.
engelliler

Özcan, şunları söyledi: “Engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri amacıyla, devletimizin yanısıra sivil toplum kuruluşları ve gönüllü yurttaşlarımızın gösterdiği özverili çabalar, geleceğe ilişkin umudumuzu artırmaktadır. Sorumluluk taşıyan her yurttaş engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalı ve onların sorunlarına ilgiyle yaklaşmalıdır. Yurttaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi önemli bir zorunluluktur. Engelliler Günü dolayısıyla, engelli yurttaşlarımızın yaşama sıkı sıkıya bağlanmalarını sağlamanın hepimizin toplumsal sorumluluğu olduğunun bilincinde olarak, yurttaşlarımızı bu konuda daha duyarlı olmaya ve yürütülen çalışmalara destek vermeye çağırıyorum. Dünya Engelliler Günü’nde tüm yurttaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyor, en iyi dileklerimi iletiyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL