Güncel

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünü birlik, beraberlik içerisinde coşku ve heyecanla kutladıklarını belirten Helvacıoğlu,..

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünü birlik, beraberlik içerisinde coşku ve heyecanla kutladıklarını belirten Helvacıoğlu, “Kurtuluş günleri; birlik, beraberlik ve güç kazanma açısından son derece önemlidir. Tarihi ve geçmişi iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, yarınlarımıza yön vermesi açısından son derece önemlidir. Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümünde, Kuva-yı Milliye mücadele ruhunu canlandırarak, yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhunu aşılamalıyız. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde verilen Milli Mücadeleyle 19 Kasım 1922 tarihinde işgalden kurtarılan Keşan, özgürlüğün verdiği güçle yeniden ayağa kalkmıştır. Sahip olduğumuz birlik ve dayanışma duygusu, vatan ve bayrak sevgisi geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da bize yönelen tüm tehlikeleri bertaraf etmeye yetecektir. Bu duygularla; düşman işgaline karşı kadını erkeği, yaşlısı ve genciyle çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık destanı yazarak, kutsal vatan topraklarımızın bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor; Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’üncü yıl dönümünü kutluyor, Keşanlı hemşehrilerime en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL