Belediye Başkanlarından Omurilik Felçlilerine Destek…

Belediye Başkanlarından Omurilik Felçlilerine Destek…

   İstanbul (Keşanpostası)- Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya gelen   Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara; 13 Kasım’da koşulacak 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlilerine destek olup, omurilik felçlileri için bağış toplayacaklar. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği(TOFD) Başkanı Ramazan Baş ve...

Haberin Tarihi: 7 Ekim 2016 - Okunma Sayısı:411 defa okundu.

 

 İstanbul (Keşanpostası)- Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya gelen   Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara; 13 Kasım’da koşulacak 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlilerine destek olup, omurilik felçlileri için bağış toplayacaklar.

IMG_0782 IMG_0802Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği(TOFD) Başkanı Ramazan Baş ve Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile buluşan İstanbul’un CHP’li belediye başkanları ; dışarıya çıkmak için bekleyen binlerce engelli bireye koşarak umut olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

 Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:” 2005 yılından bugüne kadar İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlileri için koşan 2184 koşucu sayesinde 1547 akülü tekerlekli sandalye alındı. Bu yıl ilçe belediye başkanlarının da desteğiyle bu sayıyı olabildiğince çoğaltmak istiyoruz.  Koşarak, omurilik felçlilerine destek olmak isteyen  tüm yurttaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz:”Umutmayın tekerlekli sandalyesi olmadığı için sokağa çıkamayan yurttaşlarımız var”. Tek yapılması gereken kayıt yapılırken STK’nı seç butonundan kurum olarak TOFD’yi seçmek.”

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı