Güncel Manşet Okuma Sayısı: 44

Belediye Meclisi Hal Binası’nın önüne heykel dikilmesini kabul etti.

  Keşan Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı 4 Temmuz 2013 Perşembe günü gerçekleştirildi.   Saat 17.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın başkanlık ettiği toplantıda..

Belediye Meclisi Hal Binası’nın önüne heykel dikilmesini kabul etti.

 

Keşan Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı 4 Temmuz 2013 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Meclis Toplantısı (1) Meclis Toplantısı (2)

Saat 17.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın başkanlık ettiği toplantıda bağımsız Üye Orhan Süzen, AKP’li Üye Bayram Ay, CHP’li üyeler, Mehmet Ali Ürkmez, Sacide Ökten ve İlhan Boz mazeret bildirdikleri için oy birliği ile izinli sayıldı.

Daha sonra gündem maddeleri arasına Keşan Ticaret Borsası’nın İstasyon Mahallesi’ndeki yerinde okul yeri için ayrılan alanın yerinin değiştirilmesini içeren önerge oy birliği ile dahil edildi.

Meclis Toplantısı (3) Meclis Toplantısı (4)

Meclis daha sonra Keşan Belediyesi’ne ait Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali önüne heykel dikilmesi konusunu görüştü.

Madde hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Keşan’daki Hal’in özelliklerini taşıyan başka bir halin Trakya’da bulunmadığına vurgu yapan Özcan, “Keşan’da daha önce 2 kez heykel sempozyumu düzenledik. Bu sempozyumlarda tanıştığımız heykeltıraşlardan birine rica ederek bir heykel çalışması yapmasını istedik. Hal’in girişine 3 metre yüksekliğinde mermerden oyma, insan ve doğanın bereketini simgeleyen bir heykel yapmayı düşünüyoruz. Anıtsal niteliği olan heykellerin dikiminin bazı prosedürleri var. Meclis’ten bununla ilgili karar alınması gerekli.” dedi.

Grupların heykel dikimi konusunda olumlu görüş bildirmesinden sonra madde oy birliği ile kabul edildi.

Bu maddenin onaylanmasından sonra Meclis İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen ve daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen bir vatandaşa ait imar plan tadilatı değişikliğini içeren evrağı görüştü ve oy birliği ile bu isteği kabul etti.

Meclis Toplantısı (5)

Meclis daha sonra Keşan Ticaret Borsası’nın İstasyon Mahallesi’ndeki yerinde okul yerinin plan değişikliğini içeren ve gündeme alınan maddeyi görüştü.

Meclis, plan değişikliği isteğini oy birliği ile reddetti.

Toplantıyı kapatan ve Ağustos Ayı, Meclis’in tatil ayı olduğu için Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nın 5 Eylül 2013 Perşembe günü saat 17.00’de gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığını açıklayan Mehmet Özcan, alınan kararların hayırlı olmasını diledi ve destek veren Meclis üyelerine teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL