HESABIM
Üye Ol

Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı gerçekleştirildi.

Keşan Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Oturumu 8 Mart 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi. Saat 17.00’de başlayan, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan başkanlık etti. AK Parti’li Meclis Üyesi Mehmet Demirci’nin mazereti nedeniyle katılamadığı toplantıda ilk olarak gündeme; İl Özel İdaresi tarafından Yayla Köyü’ne yaptırılmak istenen doğal...

Haberin Tarihi: 11 Mart 2018 - Okunma Sayısı:1135 defa okundu.

Keşan Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Oturumu 8 Mart 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 17.00’de başlayan, Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan başkanlık etti.

AK Parti’li Meclis Üyesi Mehmet Demirci’nin mazereti nedeniyle katılamadığı toplantıda ilk olarak gündeme; İl Özel İdaresi tarafından Yayla Köyü’ne yaptırılmak istenen doğal arıtma tesisinin  Yayla Atık Su Arıtma Tesisi’ne bağlanması, S.S. 129 No’lu Paşayiğitliler Minibüs, Midibüs, Otobüs, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin tarife değişikliği talebi ile 2 Avrupa Birliği projesi hakkında Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a yetki verilmesi konuları oybirliği ile ilave edildi.

Toplantıda daha sonra gündeme geçildi. “İlçemizin muhtelif cadde ve sokaklarının yol üzeri ücretli park alanı olarak eklenmesi.” maddesi hakkında bilgi veren Başkan Özcan, parkomat uygulamasının olumlu şekilde sürdüğünü, daha önce trafiğe kapatılan ancak yeniden açılan alanlar başta olmak üzere yeni ilave parkomat alanları açılmasını önerdiklerini bildirdi. Özcan, yapılacak yeni çalışmayla 290 araçlık ilave yeni parkomat alanı açılacağını ifade etti. Madde Belediye Trafik Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’nun inceleme yapması ve rapor hazırlaması için 2. oturuma oybirliği ile havale edildi. Toplantı, S.S. 99 No’lu İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ve S.S. 129 Paşayiğit Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne ait güzergahların yeniden belirlenmesi ile sürdü. Bu madde de Trafik Komisyonu’nun açıklayıcı bilgilerinden sonra oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda daha sonra Yeni Mahalle’de bir caddeye Merhum Belediye Başkanlarından Mehmet Gemici’nin isminin verilmesi konusu ele alındı. Madde hakkında bilgi veren Başkan Özcan, Keşan’ın doğu yönünde gelişmesi konusunda Merhum Başkan Mehmet Gemici’nin büyük emeği olduğunu ifade etti. CHP Grubu, aynı mahalledeki Eren Caddesi’nin adının değiştirilmesini önerdi. Öneri oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantı, gündeme ilave edilen ve İl Özel İdaresi’nin Yayla Köyü’ne yapmayı planladığı doğal arıtma tesisinin Yayla Sahili’nde Keşan Belediyesi tarafından yaptırılan atık su arıtma tesisine bağlanmasını içeren madde hakkında görüşmelerle sürdü.

 

 

REKLAMLAR

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı