Bölgeden Okuma Sayısı: 10

Belediye Serası Fabrika Gibi

  Kırklareli Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında her yıl 150 bine yakın çiçek üretimi yapılıyor. Kırklareli Belediyesi, dışarıdan temin yolunu seçmeyerek, kent genelinde yeşillendirme çalışmalarında kullanılan çiçek ve bitkileri..

Belediye Serası Fabrika Gibi

 

Kırklareli Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında her yıl 150 bine yakın çiçek üretimi yapılıyor.

çiçekler (1) [] çiçekler (2) []

Kırklareli Belediyesi, dışarıdan temin yolunu seçmeyerek, kent genelinde yeşillendirme çalışmalarında kullanılan çiçek ve bitkileri kendi serasında üretiyor.

çiçekler (3) [] çiçekler (5) []

Geçen yıllara göre çiçek yetiştirme kapasitelerinin her geçen yıl arttırıldığını kaydeden Başkan Kesimoğlu: “Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Belediye Seramızda kendi çiçeğimizi kendi personelimiz ile üretiyor ve belediyemizin bütçesine katkı sağlıyoruz. Geçen yıllara göre çiçek yetiştirme kapasitemizi her geçen yıl arttırıyoruz. Kullanım alanı olarak tüm Kırklareli’ni bir park veya peyzaj alanı olarak görüyoruz. Çiçeğin yakıştığı her alanda çalışmalarımız devam edecek. Orta refüjler, şehir giriş çıkışları, yeni oluşturulacak çiçek alanları ve parklar rengarenk çiçekler ile donatılacak” dedi.

ÇİÇEĞİMİZİ KENDİ İMKANLARIMIZLA ÜRETİYORUZ…

Kış aylarında ekilecek olan çiçek ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlıkların yapıldığını aktaran Başkan Kesimoğlu: “Kırklareli’de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yaz mevsimi boyunca 72 bin adet çiçek ekimi yapıldı. Yıl sonuna kadar 80 bin adet çiçek ekimi daha yapılacak olup, Kırklareli’ni bir çiçek bahçesine dönüştüreceğiz. Şuanda hercai ve menekşelerimizin bakımları devam ediyor. Kendi imkanlarımız ile yetiştirdiğimiz bu çiçeklerimizi Kırklareli’nin yeşil alanlarına ekeceğiz. Belediye ekipleri sadece şehri çiçeklendirmiyor. Kamu kurum ve kuruluşların talepleri doğrultusunda bahçelerine gerekli çiçeklendirme çalışmaları yapılıyor” şeklinde konuştu.

Kırklareli İçin Tasarruf Ediyoruz

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Belediye serasında yıllık 150 binin üzerinde bitki ve çiçek üretildiğini belirterek, bu sayede belediye olarak bitki ve çiçeğe para harcamadıklarını, tasarruf ederek Kırklareli’ne hizmet edildiğini vurguladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL