Siyaset

BELGİN İBA’DAN 10 KASIM MESAJI

Şafak ÇEKVER EDİRNE/UHA AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı. İba, Atatürk’e ve Cumhuriyete yapılacak..

BELGİN İBA’DAN 10 KASIM MESAJI

Şafak ÇEKVER

EDİRNE/UHA

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı. İba, Atatürk’e ve Cumhuriyete yapılacak en büyük katkının birlik, beraberlik ve kardeşliğe sahip çıkmaktan geçtiğini söyledi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı. İba, Atatürk’e ve Cumhuriyete yapılacak en büyük katkının birlik, beraberlik ve kardeşliğe sahip çıkmaktan geçtiğini söyledi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 83. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle andığını söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Atatürk’ün dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir lider olduğunu ve O’nun açtığı yolda çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
Atatürk’e ve Cumhuriyete yapılacak en büyük katkının, ülkenin içinden geçtiği şu kritik dönemde birlik, beraberlik ve kardeşliğe sahip çıkmaktan geçtiğini aktaran Başkan İba; “Türkiye’nin geçtiği tarihi süreçte iktidarıyla muhalefetiyle, bilaistisna her kesimden insanımızla ne yapmamız gerektiğini, Gazi Mustafa Kemal’in şu sözü gayet güzel açıklıyor: ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır.’ Bugün ülkemizdeki hiçbir bireyin sadece kendi çıkarını, kendi hesabını, kendi karını düşünme lüksü yoktur. Hep birlikte önce ülkemizin bu cendereden güçlenerek çıkması, ardından da hedeflerine ulaşması için çalışmamız gerekiyor” dedi.
“Atatürk, dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan olarak dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini belirten Başkan İba; “Bugün, ülke ve millet olarak Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileriye bakıyor, tarihimizden, medeniyetimizden ve yüce milletimizden aldığımız güçle; gelişerek, yenilenerek,  yılmadan, yorulmadan, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye’yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Milletten aldığı güçle 1919 yılında başlayan İstiklal Mücadelesini “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek 1923 yılında Cumhuriyetle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği bu büyük mücadelenin tüm dünyanın hayranlığını kazandığını dile getiren Başkan İba, “Büyük önderimizin bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza etmek, milletimizin her bir ferdiyle birlik ve beraberlik içerisinde O’nun hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak amacıyla hiç durmadan ve yorulmadan mücadeleyi sürdüreceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.
Başkan İba, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83.yıldönümünde, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, Şehitlerimizi, Gazilerimizi bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükran ve minnetle anıyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL