Köşe Yazısı

Benim Öğretmenlerim hepsi gerçek birer kahramandılar..

Şimal Yıldızı Recebiye ÇATAKSEZER rcataksezer@kesanpostasi.com Onlar öğretmendiler pek çoğu 20 yaşına varmadan ellerinde tahta bavullarıyla çıktılar Anadolunun yolu olmayan köylerine hatta öylesine ki okul bile olmayan köylere gittiler .Öğretmendiler sevgi..

Benim Öğretmenlerim hepsi gerçek birer kahramandılar..

Şimal Yıldızı

Recebiye ÇATAKSEZER

rcataksezer@kesanpostasi.com

Onlar öğretmendiler pek çoğu 20 yaşına varmadan ellerinde tahta bavullarıyla çıktılar Anadolunun yolu olmayan köylerine hatta öylesine ki okul bile olmayan köylere gittiler .Öğretmendiler sevgi verdiler , saygı gördüler başköşedeydi yerleri her kelimeleri her hareketleri önemsemdi.
Öğretmenlik eğitimi almışlardı . görevleri çocuklara ders anlatmak değilidi. Yaşlarının önemi yoktu her şeyi bilmek ve yapmak zorundaydılar gerçek birer öğretmendiler.Tek başlarına beş sınıf birden okuttular müdür oldular. hizmetli oldular onlar öğretmendiler. Köyde bazen doktor hastabakıcı ,terziydiler, bazen kuaför, berber .imam.psikolog ziraatçi oldular öğretmendiler.
Yolları olmayan köylerine yürüyerek giderdiler. Örnek olmaya çalıştılar öğrencilerinin kırtasiye masraflarını aldıkları üç kuruş maaşlarıyla karşıladılar pek çok zaman köy çocuklarının önünü açmak için yatılı okullara hazırladılar evet onlar öğretmendiler öğretmek ve eğitmek hedefleriydi.
Tek ceketleri tek pantolanları vardı pek çoğunun elektrik yoktu köylerinde ama her zaman pırıl pırıl tertemizdiler. Eğitim ordusunun neferleriydiler.Onlar öğretmendiler öğretmen okullarında yetişmiştiler ..
Öğretmenler gününüzü kutlar ellerinizden öperim ….SAYGILARIMLA
Birlikte çalışmak dileğiyle
KAÇKAR TV Recebiye ile ikindi kahvesi program yapımcısı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL