Güncel

Berber ve Kuaförler de hafta sonu kararı 1 Ocak 2023’e ertelendi

Keşan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mutlu Gezer,  Ticaret Bakanlığı’nın berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik kararını 1 Ocak 2023’e ertelediğini açıkladı. Gezer, konuyla ilgili açıklamasında..

Berber ve Kuaförler de hafta sonu kararı 1 Ocak 2023’e ertelendi

Keşan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mutlu Gezer,  Ticaret Bakanlığı’nın berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik kararını 1 Ocak 2023’e ertelediğini açıkladı.

Gezer, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi.

“ Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarıyla ilgili 1 Ekimde yürürlüğe girmesi beklenen haftanın 1 günü kapatma kararı Bakanlik tarafindan 1 OCAK 2023 tarihine kadar ERTELENMİŞTİR.

Ticaret Bakanlığı, esnaf ve tacirlerden gelen talepler doğrultusunda uygulaması 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren başlamak üzere berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik karar almıştı.

Söz konusu işletmelerin haftanın hangi günü, hangi şartlarda kapanacağının belirlenmesi ise yerel ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda, ilgili meslek kuruluşlarının görüşü alınmak suretiyle Valiliklere bırakılmıştı.

Valilikler ile meslek kuruluşları arasındaki istişare süreçleri için daha uzun bir zamana ihtiyaç duyulduğundan uygulama başlangıç tarihi 1 Ocak 2023 olarak değiştirildi.” Dedi.(Haber Merkezi)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL