Güncel Okuma Sayısı: 220

Beyendik’te İçme Suyu Temel Atma Töreni gerçekleşti

BAŞKAN ÖRNEK: “ÇEŞMELERİMİZDEN ARTIK ÇAMUR AKMAYACAK”   Beyendik Belediyesi’nin ‘İçme suyu temel atma töreni’, bugün gerçekleştirildi. Belde halkının en büyük ihtiyaçlarından biri olan temiz içme suyu için bir adım daha atıldı…

Beyendik’te İçme Suyu Temel Atma Töreni gerçekleşti

BAŞKAN ÖRNEK: “ÇEŞMELERİMİZDEN ARTIK ÇAMUR AKMAYACAK”

 

Beyendik Belediyesi’nin ‘İçme suyu temel atma töreni’, bugün gerçekleştirildi.

Belde halkının en büyük ihtiyaçlarından biri olan temiz içme suyu için bir adım daha atıldı. Belde girişinde yapılan törene; İYİ Parti Keşan Edirne Milletvekili ve Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, belediye başkanları, siyasi parti il, ilçe başkanları ile seçilmişleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve belde halkı katıldı.

Belediye personeli Güven Akın’ın sunumunda gerçekleşen ve saat 11.00 sıralarında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, dua ile devam etti.

Törenin açış konuşmasını Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek yaptı.

ÖRNEK: “HAYALLERİMİZİN PEŞİNDEN GİDERKEN, GERÇEKLERİ YOK SAYAMAZDIK.”

“Suyun hayat olduğunu ve insan vücudunun yüzde sekseninin sudan ibaret olduğunu hepimiz biliyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Örnekşunları söyledi: “Beldemizde temiz içilebilir bir suyu getireceğimizi söyledik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Beyendik de uzun yıllara dayanan ve Beyendik halkının hayali olan içme suyu sorunun çözümü için çalışmalarımızı başlattık. İçme suyu beldemizin uzun yıllara dayanan bir sorun.Temiz bir içme suyu halkımızın hayaliydi. Hayal ettik ama hayallerimizin peşinden giderken, bizler gerçekleri yok sayamazdık ve aynı zamanda da gerçeğin peşinde olduk. Yıllardır temiz su diye göletimizden su ihtiyacımızı zehirlenerek gidermek zorunda kaldık. Bunun için beldemizin temiz içilebilir bir suya ihtiyacı vardı. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren halkımıza nasıl temiz su içirtebiliriz diye çalışıyoruz. Bunun ilk adımını bir önceki Kaymakamımız sayın Nuri Özder ile yaptığımız görüşmede onun onayı ile Kaymakamlık bünyesinde bulunan su birliğinden sağladık. Buradan kendisine halkım adına çok teşekkür ediyor sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

“BELDEMİZİN 100 YILLIK İÇME SUYU İHTİYACI KARŞILANMIŞ OLACAĞIZ”

Beyendik’teki evlerin çeşmelerinden artık çamur akmayacağını vurgulayan Muhammet Örnek“En önemli temel ihtiyacımız olan su sorununu kökünden ortadan kaldırıyoruz. Geldiğimiz ilk günden itibaren çözmek için uzun uğraşlar verdiğimiz içme suyu projesini onaylatarak ihale aşamasına getirdik. 14 Temmuz 2020 tarihinde 14 firmanın katılımı ile gerçekleşen içme suyu yapımı ihalesi sonucu firmaların verdiği teklifler değerlendirmeye alındı. Değerlendirme sonucunda su ihalemiz, ekonomik açıdan en avantajlı teklifi veren Sayın Veysel Akbaş da kalmıştır. Sözleşmesi yapılan içme suyu inşaat yapım işiyle ilgili firma sahibi Sayın Veysel Akbaş ve İller Bankası görevlisi inşaat yüksek Mühendisi Sayın Handan Alkaç ile birlikte  teslimini yaparak, belediyemizde sözleşme imzaladık. Daha sonra proje üzerinde ve arazide incelemelerde bulunarak, inşaat için planlama yaptık.

Beldemizin 100 yıllık içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacağız. İçme suyu ihalesi bedeli 7.064.942 TL’dir. Yüzde elli SUKAP desteği ile bize maliyeti 3.532.471 TL olacaktır.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, beldemize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. diye konuştu.

Başkan Örnek’ten sonra konuşan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Beyendik halkının sağlıklı ve temiz su içmek için çok beklediğini ifade ederek, beldeye suyun gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Doğumdan ölene kadar tüketmemiz gereken su, bir kültürdür.” diyen İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar da “Su olmazsa ibadet olmaz, hayat olmaz. Özellikle pandemi döneminde temizliğe çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bu nedenle suyumuzu daha dikkatlice kullanmalıyız. Suyun gelmesinde her kimin emeği varsa sonsuz teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Firma sahibi Ceysel Akbaş’ın da çalışmalar hakkında bilgi vermesiyle süren törende, kurdele kesildi ve ardından beldeye döşenen şebeke borusu kazılan toprağa bırakıldı.

Tören, katılanlara pilav-ayran ikramında bulunulması ile sona erdi.

 

www.kesaninnesesi.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL